O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

Nejen šílený střelec, ale také policie má na rukou krev!

 25. 02. 2015      97 komentářů

Když na místo přijela hlídka, pálil po ní střelec zpoza baru. Policisté viděli postřelené hosty a prý v souladu s předpisy se rozhodli stáhnout a čekat posily. Zranění mezitím vykrváceli. Vážně by ve dvou byl problém střelce sejmout, když ke všemu policisté měli neprůstřelné vesty?

Ne, tohle není v pořádku. Policisty, hasiče a vojáky platíme z daní proto, aby nás chránili, a to i za cenu vlastního života. Proto je součástí jejich platu rizikový příplatek, proto existují mechanismy (jakkoli nedokonalé), jak zabezpečit jejich rodiny, pokud se ze služby už nevrátí. Policisté a vojáci jsou ozbrojeni, vycvičeni, mohou legálně použít násilí proti pachateli/nepříteli. Není proto možné, aby si usmysleli (dali do standardních operačních postupů), že z boje utečou, když se ocitnou sami v ohrožení.

poli
Foto: Já nic - já policista (zdroj NOVINKY.CZ)

Řekneme to natvrdo: pokud je zde volba mezi smrtí policisty a jím chráněného občana, je to policista, kdo má zemřít. Pokud není ochoten riskovat, pak to není policista – dělá totiž totéž, co průměrný občan – uteče, schová se... Správně reagoval naopak jeden z hostů – při přebíjení se vrhnul na střelce s židlí, tím zachránil život svůj a dalších dvou osob. Ostatně v podobných situacích je tento způsob jediný nadějný (popsali jsme jej shodou náhod nedávno v tomto článku).

Příčinou úmrtí po postřelení je jen několik stavů: „Vypnutí" zásahem mozku či krční míchy, udušení/srdeční selhání (při zásahu srdce, dýchacích orgánů, pneumotoraxu) a především vykrvácení. U takových zranění vás ke smrti přibližuje každá minuta, to je policistům jistě známo. Přesto zvolili postup, který nechal raněné bez pomoci dvě hodiny! Svou zbabělostí ztělesněnou do operačních postupů se policie postarala o to, že do nemocnice se podařilo přepravit už jen jednu oběť.

Je naprosto bez pochyb, že dva policisté, ozbrojení a odění do neprůstřelných vest (aspoň to uvádějí média, jiné zdroje tvrdí, že šlo jen o taktické vesty, PČR to ale nedementovala), by pachatele zpacifikovali, kdyby se nepodělali. Jeden by zahájil krycí střelbu, druhý by zaujal vhodné postavení. Pokud by byl střelcem zasažen, tak jen za cenu, že by se střelec odkryl, pročež by mohl být zasažen kryjícím policistou. Připomeňme, že jeden z hostů zvládl předtím střelce odrazit jen židlí.

A i kdyby to policistům kvůli jejich neumětelství nevyšlo, aspoň by se pokusili a splnili tak svoji povinnost. Bylo by mnohem lepší zakládat sbírku na podporu pozůstalých po padlých policistech, než pro pozůstalé po hostech restaurace obětovaných na oltář policejního systémového selhání. (Mimochodem – budou se odteď z peněz obcí a krajů odškodňovat pozůstalí po obětech všech násilných trestných činů? PR uherskobrodského starosty je poněkud nevkusné, jen v té kritice policie má pravdu.)

Kdo chce, nechť posílá peníze pozůstalým, ale především by každý měl poslat dopis Policii ČR, aby svůj postup kriticky analyzovala, přiznala spoluvinu a změnila své předpisy. Policie, to není jen zásahovka, naplnění smyslu existence tohoto sboru musí být schopen i ten nejposlednější pochůzkář!

PS: Jak by to asi dopadlo, kdyby v té restauraci seděli další ozbrojení občané? Je opravdu absurdní volat po omezení práva na držení střelných zbraní. Šílenec by vraždil i holýma rukama. Chyba je v absenci povinnosti lékařů sdílet informace (zde psychiatra a obvoďáka), škoda že se stopnul projekt elektronických zdravotních knížek. Sem je třeba upřít pozornost, bláznovi měly být zbraně dávno odebrány. (Viz náš včerejší článek).

Doplněno - reakce na nejčastější protiargumenty čtenářů - policistů:

1) Zpravodajské zdroje shodně uvádějí, že dvojice policistů do prostoru nahlédla, viděla zraněné na zemi a židlích a střelce za barem. Zdá se tedy liché omlouvat je tím, že o situaci neměli přehled. Ostatně na linku 158 jistě přišla volání i od těch, kdo se zachránili - policie tedy věděla, že střelec je jeden, patrně měla nahlášen i jeho arzenál.

2) V diskusích se hojně vyskytuje argument, že policisté berou málo, mají chabý výcvik a nedostatek cvičných střeleb, proto je logické, že se stáhli... Otázka z článku zůstává: Nač je tedy policie, která není materiálně, fyzicky a psychicky, ale také morálně vybavena k naplnění hesla, které si lepí na každé auto a kvůli němuž je státem ustanovena?

3) Mnoho policistů vnímá článek osobně jako útok na svou osobu - pak je třeba jej znovu pozorně přečíst, článek totiž útočí na celý systém. Je zvláštní, že ministr vnitra žádá více peněz kvůli nasazení pyrotechniků ve Vrběticích a nikoli kvůli zabezpečení elementárních předpokladů fungování policie již od úrovně pochůzkářů, kteří se dostávají do krizových situací jako první a od nichž občané očekávají pomoc a ochranu.

4) Mnoho diskutérů se trefuje do autorky. Musím vás upozornit, že mám mezi policisty a vojáky řadu přátel, do problematiky mám mnohem hlubší vhled než řadový občan, v 90 % případů se policistů zastávám. Že soudím od stolu? Hvízdaly kolem mě kulky z Dragunova i rakety. Mám plné právo i kompetenci chtít po vás, abyste se neposírali. Jestli to neunesete, tak si aspoň odpusťte urážení mé osoby. Napište svůj článek - to je jediný legitimní způsob, jak reagovat na můj názor. Jinak jste srabi nadvakrát, diskusní žvanílci.

Komentáře

vojnik89

28. 02. 2015

Z akčních filmů jsem naštěstí už před mnoha lety odrostl (komando je ovšem klasika). Takže si platíme z daní policii, která v případě aktivního střelce obklíčí budovu, aby neutekl, nechá tam hodiny krvácet postřelené... a nakonec až se teda konečně odhodlá velitel zásahu k akci, se musí útočník sám zastřelit. Když policie pronásleduje utíkajicí děti v autech, tak střílí, staví zátary s obyčejných lidí apod. Ale když se mají postavit nebezpečnému pachateli, tak najednou nejsou na takové věci cvičeni a připraveni. K čemu tedy policie je, když ne k okamžitému odvrácení aktuální hrozby? Výsledek mluví za vše, jeden střelec zabil 8 lidí, několik "obětí" uteklo, protože jeden z napadených ho odrazil na chvíli židlí, policie v počátku utekla, po hodinách tam vrhla, ale pachatel se musel zastřelit sám...kde je ten dobře provedený zásah policie? tohle není dobývání hradu, kde se nechá nepřítel vyhladovět... tady se mají zachránit lidé uvnitř a ne čekat, až to přestane magora uvnitř bavit a radši se zastřelí sám.

hubert

28. 02. 2015

pro p.Vojnika89: Pane Vojníku, napíšu Vám to co jiným lidem s vašimi názory. Pokud máte pocit, že byste dokázal situaci co byla v Uherském Brodě vyřešit lépe, pak se staňte policistou a můžete jít příkladem - věřím, že si se střelcem hravě poradíte a možná k tomu nebudete nikoho potřebovat. Kdybych byl Váš šéf, tak vás na podobnou misi bez váhání vyšlu a nebudu ani volat zásahovou jednotku protože budu vědět, že Vy to zvládnete. Asi chápete tu ironii v mém příspěvku. Připadá mi, že se hodně díváte na akční filmy, ale realita akční film není a myslím, že byste to pochopil, kdybyste měl za sebou pár zákroků, kde se po Vás střílí, viděl pár mrtvol se spoustou krve nebo kamaráda, který těsně vedle Vás padl k zemi s prostřelenou hlavou a zbytky jeho mozku Vám třeba vystříknou do obličeje. Do té doby než něco z toho zažijete budete nejspíš zastávat podobné názory, které jste napsal - pak už nejspíš ne. Nerad to píšu, ale nevyjadřujte se k něčemu o čem nic nevíte, protože lidé co vědí nebo nejsou ovlivněni akčními filmy typu Komando nebo seriály Kobra 11, Vás budou považovat za hlupáka.

vojnik89

28. 02. 2015

Můžeme děkovat, že je u nás malá pravděpodobnost, že by se tu objevila skupina 2-4 organizovaných magorů s Ak47. Když si kašpárci v uniformě nedokážou poradit s vyšinutým magorem s dvěma pistolkama. Zásahovka jede dvě hodiny a doufá, že to zatím skončí, aby nemusela zasahovat. Výběrčí pokud a buzeranti z obvodního oddělení se klepou venku... Stačilo by 10 radiálních islamistů a vymlátí celý město o 20tisích obyvatel, protože vepřová hlava Chovanec poletí vrtulníkem očumovat, zásahovka pojede Avií z krajského města a obvodáci vyvěsí bílou vlajku a zamknou se....

vosamrk

28. 02. 2015

tohle musel psát debil. Jistě autorka zažila mnoho stresových situací proti ozbrojenému šílenci, které zdárně zakončila likvidací střelce. Možná i jednou ranou do hlavy. Moc koukáte na akční scénky a detektivky typu kriminálka Miami. Realita je uplně jiná. Žádný policista z OOP, nebo MOP není tak cvičený, aby dokázal střílet na terč velikosti grepu ze vzdálenosti 10 metrů a ještě pod zátěží stresu a ano i strachu o svůj život. Zatím co občan měl i malou šanci utéci, policista tam musel vejít a vyhodnotit situaci. Poté udělat rozhodnutí. Navíc jsou učeni o tom, že pokud není jistý, že by zákrok zvládl dokončit, je mnohem lepší čekat na posilu. Navíc mne totálně sere česká mentalita. Ve francii trvalo hodinu a půl, než dorazila posila pro policisty napadené teroristy. Ve francii vzdávali všichni hold policistům, za vynikající výkon. V ČR? Jen rejpat a tvrdit, vše posrali a jak nejednali. Ono je to lepší tvrdit, že policie nikdy neudělá, to co má. Buď byla moc razantní a nebo nebyla razantní vůbec. Když jede na majáky, tak jede na svačinu, nebo řidiči jistě pohotově uhýbají jedoucímu vozidlu s VRZem. Debilní národ a ještě debilnější media.

Polakos

28. 02. 2015

Citace: Zdeněk Buřič - bývalý předseda UBS: Ve světle událostí v Uherském Brodě se na mě obrátilo (opět) několik novinářů, co si jako bývalý předseda UBS myslím a zda bych nevystoupil veřejně. Odmítl jsem všechny, ale nakonec mi to nedalo... ...zváště, když jsem si přečetl různé komentáře "odborníků" a některé zpravodajské relace, kde je vidět jak český novinář v touze za senzací udělá cokoliv... Tak tedy pojďme se zamslet nad naší PČR... 1)Příjezd Policie na místo... Pokud vezmeme v potaz realitu služby na ulici, tak příjezd kluků z OOP UB byl ve velmi dobrém, ne-li "rekordním" čase. Uvědomme si, kolik rýpalů je na veřejnosti i mezi novináři, když policisté bourají při jízdě k zákroku. Policistu, který spěchá k zákroku a komukoliv pomoci (nemusí to být hned aktivní střelec, může to být vloupání, domácí fackovačka, sebevrah, ohrožování v domácnosti nožem atd...) a kterému se ta jízda prostě nepovede (prosím, odmysleme kolegy "bezmozky" za volantem, také existují), prostě sestřelí média, sestřelí občané a sestřelí i služební funkcionář. Takže odpověď první... proč by policista spěchal, když se za něj NIKDO nepostaví, když se to prostě nepovede? Stále je většina z nás, kteří riskují a spěchají. A nikdo to neocení... toť skutečnost prvá a proto "rekordní čas" i vzhledem k dalším okolnostem. 2)Prvotní postup Mnohokrát se policista setká s oznámením, které v první chvíli vypadá jako slavná hláška z filmu Demolition men - "vražda smrt zabití". Každé druhé domácí rozdílení je prakticky nahlášeno jako přímé ohrožení života a zdraví, a to pouze manželka nechce chlapa pustit na pivo. Úsměvné, ale realita. Tedy policisté musí po příjezdu nejdříve zjistit maximum relevantních informací, pak se rozhodnout pro postup a hlavně informovat operačního, aby byly informace. Kluci přijeli, šli ověřit oznámení... a začala po nich střelba. Střílel pachatel ve zjevné taktické výhodě krytí, zaměření prostoru a hlavně mu bylo zjevně jedno, zda při akci zemře nebo ne. Pokud by policisté vběhli dovnitř, vběhli by prostě jako prasata na porážku... a za nimi další hlídka co by přijela ověřit proč se nehlásí, a za nimi záchranáři protože by si mysleli že jsou uvnitř a je klid a další a další... jak dlouho ještě a kolik? Tihle kluci měli minimální informace, naprostou taktickou i početní nevýhodu, pachatel měl naprostou situační převahu. Prostě by tam ležely další dvě těla... ano, pomáhat a chránit i za cenu nasazení vlastního života, ale zde úplně zbytečně a hlavně nesmyslně. Zdůrazňuji, policisté pracovali s informacemi, co měli v tu dobu a chvíli, v té vteřině... ne s těmi, co my máme teď v teple svého pokoje!!! (je rukojmí, není rukojmí, všichni živí, všichni mrtví...). Správně se stáhli, zajistili prostor a podali hlásnou službu. 3)K použití služební zbraně... Pachatel byl schován za pultem. Jak policista mohl vědět, že tam není rukojmí? Občané, média, novináři, funkcionáři, GIBS a OVK... všichni se vozí (vozili) po policistovi, co použil zbraň na ujíždějícího člověka ve vozidle a při tom trefil spolujezdkyni (spolupachatelku), která se schovávala na podlaze auta u spolujezdce a nebyla vidět... Tehdá jsem všude četl "měl předvídat, že tam je..." Nyní předvídali... tak kde jste, Vy křiklouni??! A co kdyby zasáhli někoho ze zdravých lidí kolem (oni nevěděli, zda jsou-mohou být všichni mrtví). A poslední věc... Použijte DP jako policista ve zlínském kraji, nedejbože zbraň... Sám plk. JUDr. Vaněk svého času prohlásil nově nastupujícím policistům, že častější užití DP u policisty znamená, že nemá u policie co dělat. Co teprve ZBRAŇ?!! V tomhle policisté slouží, a proto opět tvrdím... kluci na místě udělali vše správně a nejlépe v dané situaci, jak mohli. 4)Dojezdový čas posil Chcete viníky? Zde jsou, a to píši s plným vědomím a odpovědností... 4a)Langer, John, Kubice, Kalousek, Chovanec... naprostá politická odpovědnost... Tady máte důsledek škrtů, které se neprojeví hned, ale až s větším průserem. Vážení OBČANÉ, Vy, resp. Vaši zákonodárci připustili, že je na ulici o 8.000 policistů méně, ale máme z 8mi 14 krajských ředitelů a ředitelství... Dodnes pamatuji grilování v poslanecké sněmovně, na bezpečnostním výboru, kde nikoho nezajímalo že chceme peníze na provoz a lidi... šlo jen o špinavé politické hry. Tady je důsledek odstavení plk. Petra Lessyho, který odmítal přistoupit Kubicemu na další snižování rozpočtu a stavů, odmítal slučování a rušení obvodních oddělení a útvarů, odmítal snižování akceschopnosti sboru... 4b)Teď vstoupím na tenký led, ale viníkem jsou všichni kdo ze služebních funkcionářů přijali za své "Langrovu reformu", všech tehdejších 14 krajských ředitelů, velkou vinu nese Brig. Gen. Červíček, který přistoupil na snižování počtů panu Kubicemu, vinu nese i plk. Petr Lessy, který nezastavil delimitaci cizinecké policie, funkcionáři PP kteří přistoupili na delimitaci cizinecké policie (také časovaná bomba, která tiká... do prvního průseru), viníkem je nepřímo každý služební funkcionář, který sloučil, zrušil či jinak reorganizoval jedno jediné oddělení... tedy snížil počet lidí, kteří mají občanovi přijet pomoci. Není neobvyklé, že dvě oddělení dávají dohromady jednu hlídku, aby vůbec pokryly služby, není neobvyklé, že policisté nechodí na výcviky a školení protože není, kdo by za ně sloužil. Kde chceš vzít posilu, když prostě není?? Když prostě nejbližší oddělení je opravdu 20,30 nebo i 50 km... a co když ani vedlejší oddělení nemůže (má také závažný případ??)... pak děj se vůle boží... 4c)Zásahová jednotka vrtulníkem... dříve a rychleji... Přátelé, zvednout zásahovou jednotku na zásah, nedejbože vrtulník, je zajímavá a dosti strastiplná cesta. Víte, ono je to drahé... Jsem cynik? Jsem. To MV Kubice s plk. Koutným navrhovali omezit počet vrtulníků LS o polovinu, rozpočet Letecké služby o polovinu a počet létajícího personálu... také o polovinu. Protože by tím papírově ušetřili... polovinu. Životy tehdá nikoho nezajímaly. Dodnes mám tyto podklady u sebe, dodnes mě fascinuje, jak se nikdo nepozastavil nad "odbornými" zprávami Kubiceho komise. Když na mě, tuším v roce 2012, podal trestní oznámení plk. Tomášek, když jsem nazval práci komise určitými vyjmenovanými slovy, museli trestní stíhání nezahájit a kázeň taky smetli, protože jsem fakty dokázal, že mám pravdu a pravda není pomluva. Prostě u policie to není tak, že by byla 24h denně 7dní v týdnu ZJ připravena na letišti ihned na písknutí jít do vzduchu a na místo. Nejsou lidi, nejsou peníze... A opět osobní zkušenost. Ul. Novodvorská, pachatel s rukojmím v bance. Náhodou jela "kolem Prahy" středočeská ZJ na výcvik, takže jsme jí měli na místě za několik hodin... jinak nebylo co zvednout. Prostě nebylo... Shrnuto a podtrženo. Dojezdový čas kluků z OOP, dojezdový čas posil a dojezdový (doletový čas) ZJ v tomto případě je opravdu na vysoké a velmi dobré úrovni, vzhledem k podmínkám a stavu policie. Ti kluci by měli být za svou práci oceněni a měla by jim společnosti poděkovat, že v rámci nefungujícího systému udělali maximum, co mohli. Na závěr ohledně času, prosím porovnejte zásah francouzských kolegů a našich.Naši zasáhli o cca 2 hodiny dříve... žádná situace není stejná, ale trochu obdobná byla. 5) Vycvičená a vybavená policie... Slyším hlasy, že na podobný zákrok má být policista vycvičen a proč tedy kluci nezasáhli. Dokonalý článek je na serveru ozbrojeneslozky.cz, kde lepší příklad hledání viníka v uniformě policie nemůže být. Za dobu mé služby na PMJ Praha jsme měli jednoho bojaře, který dlouhodobě a systematicky prosazoval výcvik na situaci AS (Active shooter). Měl všechno, zpracované koncepce, metodiku... všude psal, všude žádal... všude byl odmítnut. Chcete viníky? Nechoďte po řadových policistech, jděte jméno po jménu funkcionářů, kteří jej (a nejen jej) odmítali. A to není jen aktivní střelec, vůbec výcviky a střelby u PČR jsou často jen k tomu, aby vůbec policista v ruce tu zbraň držel a zhruba věděl jak se chová. Myslíte, že 25 nebo 50 nábojů měsíčně nebo čtvrtletně je dost, aby se člověk se zbraní choval jako profesionál?? Zažil jsem i dobu, kdy nebyly peníze na náboje a proto se střelba jen předstírala... na sucho. Groteska? Ne, realita POLICIE! A pojďme ještě dál... vedoucí odděleí Vás na vácvik kolikrát ani nepošle... prostě Vás pošle do služby, protože NEMÁ koho by do té služby postavil... Vybavení policie je katastrofa. Požádal bych všechny občany, kteří namítají... "měli neprůstřelné vesty" aby se postavili do řady a jednomu po druhém dám rád vyzkoušet naše policejní neprůstřelné vesty. Nejen že jsou některé průstřelné (zkoušky na střelnici právě s výše pospaným instruktorem a jeho týmem), ale když si je nasadíte tak v tu chvíli je z vás nemotorný, neohrabaný medvěd, který ani nedá natažené ruce k sobě (natož aby v nich držel zbraň). Svého času jsem to já, i mnoho mých kolegů, řešil tak, že jsem si prostě vybavení, včetně lehké podkošilové vesty s mnohem větší balistickou ochranou, kupoval ze svého. Proč nestříleli na koukající hlavu z poza pultu? Zkuste si vzít do ruky CZ 75 D Compact, pod palbou zamířit na vzdálenost 10m a trefit terč o velikosti hlavy. Tohle dokáže jen profesionál s téměř denním (alespoň týdenním) pravidelným výcvikem. Dlouhé (a přesnější) zbraně z mnoha důvodů na ulici nedostanete. A když už jo, zase jsem mnohokrát slyšel něco o "demonstraci moci a síly", policejní "šikaně" a podobně. Krycí palba?? Přátelé, uvědomte si, že policista je vybaven jen dvěma zásobníky o 14 nábojích... 28 včeliček je sakra málo pro jakoukoliv krycí palbu. Mít jich více u sebe?? Drahé... ANO DRAHÉ!!! Kdo dočetl až sem, možná začne přemýšlet a dojde mu, že policisté na místě udělali vše co mohli, nejlépe jak mohli a to v daných podmínkách, situaci a stavu. Jim patří obrovský dík a uznání, byť nikoho pod palbou deseti kulometů nevynášeli na svých zádech a neopětovali při tom přesnou palbou na pozici pachatele. Buďme v realitě, kluci odvedli dobrou práci, ale je na místě říci, proč PČR nefunguje lépe a proč je systém tam, kde je. VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM, tam hledejme vinu a najdeme i viníky, byť nestiskli spoušť, čárkovým systémem počínaje a politikou konče.

Tom

28. 02. 2015

"Řekneme to natvrdo: pokud je zde volba mezi smrtí policisty a jím chráněného občana, je to policista, kdo má zemřít." vetší nesmysl jsem dlouho nečetl tak scestný a iracionální názor. Trošku se zamyslete, ač to zní drsně život policisty/vojáka/hasiče má, už jen z taktického hlediska větší hodnotu než život civilisty, protože má větší předpoklad zastavit hrozbu ve vhodný okamžik, kdyby si tam napochodovali a nechali se dle vašeho doporučení obětovat, hrozilo by že dojde k mnohem větším škodám.(minimálně by umřel jak policista tak i neozbrojený a netrénovaný civilista)=> pokud tu situaci špatně vyhodnotili a stáhli se, ač nemuseli, ukáže až čas. Aktuálně tady všichni vaříme z vody. mimochodem nikde v civilizovaném světě, nemají v metodice sebeobětování nebo vystavování se zbytečně velkému riziku (mimo extrémistů/teroristů) - ani neznám zákon který by nařizoval "chovej se hloupě, bezmyšlenkovitě a nech si vpravit kulku do hlavy" nehodlám zatím komentovat jestli to mohlo proběhnout lépe, protože z dlouholeté praxe vím že média jsou plné lží, polopravd a napozadí si funkcionáři hrají ty svoje populistické hry alias "zachraň si své korýtko" další problém je v zákonech a nepodpoře policistů ze strany vlády, soudů i občanů, kdyby tam nastoupili a dostal by ránu mezi oči, tak by jste zase všichni tvrdili, že konali nepřiměřeně a že se nesnažili maximálně šetřit zdraví a život útočníka. Tady v tom zaprděném státě ať udělá policista co udělá tak je to vždy špatně. p.s. to mě hodně pobavilo ===> "...Hvízdaly kolem mě kulky z Dragunova i rakety..." + "..Mám plné právo i kompetenci chtít po vás, abyste se neposírali..." ==> to snad nemůžete myslet vážně ? vsadím se že tahle věta se stane legendární :D

Aleš Jedlička

28. 02. 2015

Pro DAW: Bez urážky, ale vaše zkušenosti z nějakých misí v zahraničí nelze aplikovat v podmínkách ČR a služby u PČR (můj názor na žoldáky zde momentálně nechci prezentovat). Z celého vašem příspěvku čiší neznalost zákonů a práce u PČR. Domnívám se, že bude lépe, když budete pokračovat ve svých mnoha misích a budete komentovat službu tam, tu snad znáte.

Aleš Jedlička

28. 02. 2015

Pro DAW: Bez urážky, ale vaše zkušenosti z nějakých misí v zahraničí nelze aplikovat v podmínkách ČR a služby u PČR (můj názor na žoldáky zde momentálně nechci prezentovat). Z celého vašem příspěvku čiší neznalost zákonů a práce u PČR. Domnívám se, že bude lépe, když budete pokračovat ve svých mnoha misích a budete komentovat službu tam, tu snad znáte.

Daw

27. 02. 2015

Vážení zastánci názorů "odbornice" na údernou taktiku, alias paní autorku. Až budete mít odsloužených tolik zahraničních misí jako já, můžete se mnou diskutovat. Do té doby věřte člověku, který je mnohaletým členem speciální jednotky AČR a tuto problematiku neovládá pouze v holywoodské verzi. V takovýchto situacích se předpokládá, že pachatel se zabarikádoval a drží rukojmí. Řadoví policisté mají vyloženě ZAKÁZÁNO podniknout jakékoliv kroky na vlastní pěst, protože jakýkoliv přímý úder je ohrožení rukojmích. Proto se v takových případech volá jako první vyjednávač, až potom úderný tým. To si nevycucal z prstu žádný, jak paní autorka uvádí, až za ušima posraný policista. To jsou mezinárodní stanovy založené na mnoha a mnoha zkušenostech. Tak prosím vás, přestaňte prznit to, čemu nerozumíte.

hubert

27. 02. 2015

pro p. Aleše Jedličku: Na Aktualne jsem nic nenašel, jen na Novinkách, kde píšou o tom, že střelec měl střílet i poté co se policejní hlídka stáhla. Ale i kdyby byla pravda to s těmi dveřmi, tak pořád platí to o čem jsem se spolu bavili - že záleží na konkrétním policistovi (myslím stále ti co dorazili jako první) jestli se rozhodne zakročit nebo počká na posily. Já bych raději zůstal u toho čekání, protože jít tam jen ve dvou proti šílenci co střílí po všem kolem - do toho bych nešel. A jestli tam byli zranění? No nevím, pokud je střelec střílel do hlavy (jak bylo také zveřejněno v tisku), tak si myslím, že tam zraněných mnoho nebylo. I záchranáři tvrdili, že tam kromě jedné těžce zraněné ženy byli jen samí mrtví. Občas si říkám čemu nebo komu mám vlastně věřit, protože každý tvrdí trochu něco jiného.

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací