O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

POSTAPO – díl 5: Globální apokalypsa

 14. 12. 2015      825 komentářů

A máme tady poslední díl věnující se přežití pohrom všeho druhu, kdy jsem postupoval od těch prostorově omezených k větším, až zde máme apokalypsu v pravém slova smyslu. Totální likvidace světa, jak jej znáte. Pokud by někdy přišla a vy jste okamžitě nezemřeli, tak buďte připraveni…

Nejprve musím říct něco o apokalypse jako takové. Ta je starobylým pojmem a dokonce literárním žánrem, který označuje zásadní změnu životních podmínek, společenského uspořádání, zkrátka jak řečeno výše – světa, jak jej známe. Ne nutně vyhubení lidstva. V náboženském pojetí se obvykle někomu blížící se katastrofa zjeví včetně návodu, co udělat, jak přežít.

Laikům je nejznámější asi příběh Noema a jeho velké archy, na níž přežijí páry všech živočišných druhů velkou potopu. Tento a další starozákonní motivy zpracovává Zjevení svatého Jana (poslední kniha Nového zákona) – vyjíždějí čtyři apokalyptičtí jezdci: mor, válka, hladomor, smrt… Takže ano, hodně lidí u toho umírá, lidstvo je tak trestáno za své hříchy, ale ty, kdo vědí, jak se zachovat (resp. se chovali dobře), čeká boží království – třeba i tady na zemi. Post-apo…

Takže, co nás může opravdu masivně hubit? Totální jaderná válka, nějaká opravdu zákeřná epidemie, srážka s velkým vesmírným tělesem… však to znáte z filmů.

Bude dost záležet, zda o blížícím se nebezpečí dostaneme varování. V tom případě myslím, že by apokalypsa vypukla okamžitě. Všichni se vyrazí zásobit, zároveň se nikomu nebude chtít chodit do práce. Něco jako právě teď těsně před Vánoci, akorát 1000x horší. Takže vybrané obchody už nikdo nezaveze. Vlastně nebude fungovat prakticky nic. Za to se najdou tací, kteří si budou chtít přilepšit aspoň na poslední dny svého mrzkého života, takže vás bez zábran okradou nebo znásilní. Někteří se dají na modlení, jiní se budou snažit trávit čas s rodinou, někteří začnou předělávat sklep na kryt…

V zásadě lze předjímat, že je lepší lidem nic neříkat, resp. zvěstování konce světa co nejvíce oddálit. Pak budou mít výhodu ti, kdo jsou trvale preventivně připraveni (třeba mají ten kryt se zásobami), aniž by se jim pletli do cesty zbylí, ti nechť tráví poslední hodiny života v tom chaosu, který vypukne (nějakému moralistovi vždy nakonec rupnou nervy a tu informaci zavolá do televize).

Co se týče problematiky krytů, tak tu lze na internetu velmi dobře nastudovat, vlastně si můžete rovnou nějaký kryt koupit, pokud na to máte. Nebo prostě stáhnout plánek, podle kterého překopete svoji zahrádku. Problém je, že ne každá katastrofa má takovou podobu, kterou lze přežít v krytu.

Zvláště v soukromém bunkříku nakupíte zásoby nejvýše na tři měsíce, takže jste limitováni tím, po jakou dobu bude zemský povrch neobyvatelný. A samozřejmě odolností krytu. Existují výpočty, kolik lidí musí přežít, aby svět obnovili – je to 5000. Nečekejte, že zrovna vy budete vybrán(a) do nějakého toho superkrytu ve skalním masivu, jímž jistě disponují USA a kde jsou zásoby tak na dva roky.

Nicméně představujme si, že katastrofa je celkem milosrdná k naší poloze v srdci Evropy. Například obří meteorit žuchne do oceánu na opačné polokouli. Přežene se nějaká tzunami a hladina moře se dočasně zvýší o 100 metrů. V tom případě je většina Česka na suchu, máme konečně moře (kousek za Pískem). A přesto pořád nemáme vyhráno…

potopa

Následující roky bude nebe zatažené, žádné sluníčko, hodně deště, zima, neúroda, v tom moři neuvěřitelný bordel, občas bárka s přeživšími odjinud, zatímco nemáme dost jídla a pitné vody ani sami pro sebe. Možná je budeme muset akorát tak zardousit a okrást – ne o peníze, ale o sušenky, pokud mají nějaké po kapsách. Samozřejmě v prvních měsících nejde elektřina (potom jen lokálně), nemáme odkud vozit ropu, takže doprava leda tak na kole a povozu s koňmi, pro které ale nemáme žrádlo a raději je semeleme do salámu pro sebe.

Hodně lidí, kteří přežili prvotní úder, umírá postupně na podvýživu a nemoci. Aspoň zbývá více jídla na ostatní, ale zase chybí a zejména později budou citelně chybět jako pracovní síla k obnovení společnosti, obsazení a obdělávání půdy, z níž se postupně stahuje voda, k budování nových měst atd.

Je přirozené, že přeživší se stáhli do jakžtakž zachovaného místa a do společenství dalších lidí, ale koncentrace mnoha lidí na malém prostoru s omezenými zdroji nikdy nedělá dobrotu. Místo, aby si pomáhali, se budou mezi sebou vraždit. Nová situace si vyžádá nový společenský řád. Zřejmě diktátora. Čím tužší režim, tím efektivnější. V počátku bude přijímaný, protože chápán jako dočasný. Jak dlouho bude dočasně?

No, takže třeba takto by mohl vypadat ten pravý post-apokalyptický stav. Abyste v něm uspěli, tak to bude především o vaší hlavě, dovednostech, ukrytých zásobách. Asi bude nejlepší postavit si chaloupku někde v horách, dál od města nebo tábora ostatních přeživších. Takové místo byste si mohli budovat dopředu, navozit tam ani ne tak zásobu potravin, jako spíše pracovních nástrojů.

A další si musíte umět vyrobit a také je použít. Nebudete mít internet, abyste tam našli návody. Takže zodpovědná příprava spočívá v tréninku survivalu a vůbec běžných dovedností našich prapředků už teď. Sice byste si mohli nakoupit všelijaké příručky a ty si na vyhlédnutém „záložním“ místě někde v lesích zakopat, ale po apokalypse může být vše jinak a vy se tam nedostanete. Prostě opravdu jediné, co máte, je vaše hlava. Používejte jí.

A to byl konec tohoto seriálu. Jak jsem avizoval, vrátím se k některým tématům, jako je ochrana před biologickým, chemickým a jaderným zamořením, proberu je podrobně, zodpovědně, bez legrácek. Ale až v novém roce. Přeji poklidné Vánoce, bez katastrof, teroristů a válek ;-)

PS: Bůh si zavolá rabína, kněze a imáma. A sdělí jim, že za tři dny sešle na svět potopu. Kněz se vrátí ke svému lidu, sdělí, že hřešil a má tři dny na modlení, aby se po smrti dostal do nebe. Imám se vrátí ke svému lidu, sdělí, že dělal vše dobře, teď se bude tři dny modlit a pak bude mít šedesát panen. Rabín se vrátí ke svému lidu a konstatuje: Máme tři dny, abychom se naučili žít pod vodou.

 autor: Robert Klus

armagedon

Komentáře

Benniezooge

04. 06. 2019

Welcome to OWS.MY - Home http://www.ows.my - Show more>>>

Benniezooge

03. 06. 2019

301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/joker123/ - 301 Moved Permanently>>>

ShawntainI

02. 06. 2019

301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/joker123/ - Click here>>>

ShawntainI

02. 06. 2019

301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/joker123/ - Click here!..

ShawntainI

01. 06. 2019

301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/918kiss-scr888-online-casino-malaysia/ - Click here>>>

ShawntainI

31. 05. 2019

301 Moved Permanently https://www.918online.today/category/live22/ - 301 Moved Permanently!

lhschellerand

31. 05. 2019

[b][url=http://www.hublotwatches.pro/]high quality replica watches for men[/url][/b] [b][url=http://www.hublotwatches.pro/]wat<ul><li><strong><a href="http://www.hublotwatches.pro/">high quality replica watches for men</a></strong> </li><li><strong><a href="http://www.hublotwatches.pro/">watches</a></strong> </li><li><strong><a href="http://www.hublotwatches.pro/">swiss Mechanical movement replica watches</a></strong> </li></ul><br> <strong><a href="http://www.hublotwatches.pro/">swiss replica watches aaa+</a></strong> <br> <strong><a href="http://www.hublotwatches.pro/">swiss replica watches</a></strong> <br>

lhschellerand

31. 05. 2019

[b][url=http://www.hublotwatches.pro/]high quality replica watches for men[/url][/b] [b]<a href="http://www.hublotwatches.pro/">watches</a>[/b] [b][url=http://www.hublotwatches.pro/]swiss Mechanical movement replica watches[/url][/b] [b][url=http://www.hublotwatches.pro/]high quality replica watches for men[/url][/b] [b][url=http://www.hublotwatches.pro/]watches[/url][/b] [b][url=http://www.hublotwatches.pro/]swiss Mechanical movement replica watches[/url][/b] [b][url=http://www.hublotwatches.pro/]swiss replica watches aaa+[/url][/b] [b][url=http://www.hublotwatches.pro/]swiss replica watches[/url][/b]

lhschellerand

31. 05. 2019

[b]<a href="http://it.fakeomegewatches.com/">miglior om<strong><a href="http://it.fakeomegewatches.com/">miglior omega orologi replica</a></strong><br> <strong><a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/">miglior omega orologi replica</a></strong><br>

lhschellerand

31. 05. 2019

[b][url=http://www.fakeomegewatches.com/it/]orologi[/url][/b] [b][url=http://it.fakeomegewatches.com/]orologi[/url][/b] [b][url=http://www.fakeomegewatches.com/it/]orologi[/url][/b] Miglior Replica Omega wathces caldo sulla vendita , replica nuovi orologi Omega arrivo US Dollar Euro GB Pound Canadian Dollar Australian Dollar Jappen Yen Norske Krone Swedish Krone Danish Krone CNY Categorie [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omege-coppia-c-3.html]Replica Omege Coppia[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omege-signore-c-2.html]Replica Omege signore[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omege-mens-c-1.html]Replica Omege Mens[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omege-unisex-c-4.html]Replica Omege Unisex[/url] Bestseller [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/serie-replica-orologi-omega-constellation-12320276055002-donna-al-quarzo-ad44-p-240.html] <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/" ><img src="http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Omega-Constellation-series-123-20-27-60-55.jpg" alt="Serie Replica orologi Omega Constellation 123.20.27.60.55.002 - donna al quarzo [ad44]" title=" Serie Replica orologi Omega Constellation 123.20.27.60.55.002 - donna al quarzo [ad44] " width="130" height="130" /></a>Serie Replica orologi Omega Constellation 123.20.27.60.55.002 - donna al quarzo [ad44][/url] &euro;16,446.12 &euro;217.62Risparmi: 99% sconto[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/serie-replica-orologi-omega-constellation-12320246055004-donna-al-quarzo-1c35-p-200.html] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Omega-Constellation-series-123-20-24-60-55.jpg[/img]Serie Replica orologi Omega Constellation 123.20.24.60.55.004 - donna al quarzo [1c35][/url]Serie Replica orologi Omega Constellation 123.20.24.60.55.004 - donna al quarzo [1c35][/url] &euro;15,635.16 &euro;198.09Risparmi: 99% sconto[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-22185000-uomo-fd4e-p-508.html] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-2218-50-00-Men-s-mechanical-watch.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2218.50.00 Uomo [fd4e][/url]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2218.50.00 Uomo [fd4e][/url] &euro;24,041.43 &euro;211.11Risparmi: 99% sconto Vetrina - [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/featured_products.html] [vedi][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-22005100-uomo-cec7-p-147.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-2200-51-00-Men-s-mechanical-watch.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2200.51.00 Uomo [cec7][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-22005100-uomo-cec7-p-147.html]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2200.51.00 Uomo [cec7][/url]&euro;15,048.33 &euro;215.76Risparmi: 99% sconto[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omega-12320352002002-uomini-serie-costellazione-di-orologi-meccanici-009f-p-150.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-123-20-35-20-02-002-Men-Constellation.jpg[/img]Replica Omega 123.20.35.20.02.002 Uomini - serie Costellazione di orologi meccanici [009f][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omega-12320352002002-uomini-serie-costellazione-di-orologi-meccanici-009f-p-150.html]Replica Omega 123.20.35.20.02.002 Uomini - serie Costellazione di orologi meccanici [009f][/url]&euro;22,645.50 &euro;200.88Risparmi: 99% sconto[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-series-12320276055003-signore-al-quarzo-dd9b-p-244.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Omega-Constellation-Series-123-20-27-60-55-4.jpg[/img]Replica orologi Omega Constellation - Series 123.20.27.60.55.003 signore al quarzo [dd9b][/url]<a class="sidebox-products" href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-series-12320276055003-signore-al-quarzo-dd9b-p-244.html">Replica orologi Omega Constellation - Series 123.20.27.60.55.003 signore al quarzo [dd9b]</a>&euro;16,626.54 &euro;219.48Risparmi: 99% sconto Le novit&agrave; di novembre[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-51393392199001-uomini-bada-p-660.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Special-Series-513-93-39-21-99-001-men-s.jpg[/img]Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 513.93.39.21.99.001 uomini [bada][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-51393392199001-uomini-bada-p-660.html]Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 513.93.39.21.99.001 uomini [bada][/url]&euro;1,029,789.01 &euro;212.97Risparmi: 100% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-28125482-uomo-10ca-p-656.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-2812-54-82-Men-s-mechanical-watch.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2812.54.82 Uomo [10ca][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-28125482-uomo-10ca-p-656.html]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2812.54.82 Uomo [10ca][/url]&euro;22,864.98 &euro;201.81Risparmi: 99% sconto <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-31130445101002-uomini-5c42-p-664.html"><div style="vertical-align: middle;height:200px"><img src="http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Special-Series-311-30-44-51-01-002-men-s.jpg" alt="Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 311.30.44.51.01.002 uomini [5c42]" title=" Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 311.30.44.51.01.002 uomini [5c42] " width="200" height="200" /></div></a><a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-31130445101002-uomini-5c42-p-664.html">Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 311.30.44.51.01.002 uomini [5c42]</a>&euro;29,281.98 &euro;186.93Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-31163445101001-uomini-7c62-p-662.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-311-63-44-51-01-001-men-s.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 311.63.44.51.01.001 uomini [7c62][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-31163445101001-uomini-7c62-p-662.html]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 311.63.44.51.01.001 uomini [7c62][/url]&euro;86,160.78 &euro;199.02Risparmi: 100% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-52223392002001-uomini-6441-p-658.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Special-Series-522-23-39-20-02-001-men-s.jpg[/img]Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 522.23.39.20.02.001 uomini [6441][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-52223392002001-uomini-6441-p-658.html]Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 522.23.39.20.02.001 uomini [6441][/url]&euro;20,065.68 &euro;202.74Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-speedmaster-38823137-orologio-meccanico-uomo-ed1f-p-655.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Speedmaster-3882-31-37-Men-s-mechanical.jpg[/img]Replica Orologi Omega - Speedmaster 3882.31.37 orologio meccanico Uomo [ed1f][/url]<a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-speedmaster-38823137-orologio-meccanico-uomo-ed1f-p-655.html">Replica Orologi Omega - Speedmaster 3882.31.37 orologio meccanico Uomo [ed1f]</a>&euro;48,480.90 &euro;215.76Risparmi: 100% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-52223445003001-uomini-4711-p-657.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Special-Series-522-23-44-50-03-001-men-s.jpg[/img]Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 522.23.44.50.03.001 uomini [4711][/url]<a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-orologio-meccanico-52223445003001-uomini-4711-p-657.html">Replica orologi Omega - Serie Speciale orologio meccanico 522.23.44.50.03.001 uomini [4711]</a>&euro;35,287.92 &euro;216.69Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-31133445101001-uomini-82a5-p-663.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-311-33-44-51-01-001-men-s.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 311.33.44.51.01.001 uomini [82a5][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-31133445101001-uomini-82a5-p-663.html]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 311.33.44.51.01.001 uomini [82a5][/url]&euro;28,876.50 &euro;199.95Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-52223342003001-orologi-meccanici-ms-caff-p-659.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Special-Series-522-23-34-20-03-001-Ms.jpg[/img]Replica orologi Omega - Serie Speciale 522.23.34.20.03.001 orologi meccanici Ms. [caff][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-serie-speciale-52223342003001-orologi-meccanici-ms-caff-p-659.html]Replica orologi Omega - Serie Speciale 522.23.34.20.03.001 orologi meccanici Ms. [caff][/url]&euro;23,459.25 &euro;204.60Risparmi: 99% sconto Prodotti in vetrina[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-2312339215500123128342055001-paio-di-orologi-meccanici-926c-p-1.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/OMEGA-OMEGA-Seamaster-231-23-39-21-55-001-231-28.jpg[/img]Replica orologi Omega Seamaster - 231.23.39.21.55.001/231.28.34.20.55.001 paio di orologi meccanici [926c][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-2312339215500123128342055001-paio-di-orologi-meccanici-926c-p-1.html]Replica orologi Omega Seamaster - 231.23.39.21.55.001/231.28.34.20.55.001 paio di orologi meccanici [926c][/url]&euro;71,107.80 &euro;342.24Risparmi: 100% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-217750-ladies-quartz-orologio-3db6-p-405.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-2177-50-Ladies-quartz-watch.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster 2.177,50 Ladies Quartz orologio [3db6][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-217750-ladies-quartz-orologio-3db6-p-405.html]Replica orologi Omega - Seamaster 2.177,50 Ladies Quartz orologio [3db6][/url]&euro;38,811.69 &euro;207.39Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-serie-12355312055009-orologi-meccanici-ms-bf76-p-242.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Constellation-Series-123-55-31-20-55-009-Ms.jpg[/img]Replica orologi Omega Constellation - Serie 123.55.31.20.55.009 orologi meccanici Ms. [bf76][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-serie-12355312055009-orologi-meccanici-ms-bf76-p-242.html]Replica orologi Omega Constellation - Serie 123.55.31.20.55.009 orologi meccanici Ms. [bf76][/url]&euro;254,461.95 &euro;197.16Risparmi: 100% sconto <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-series-12325352052001-vigilanza-meccanica-degli-uomini-a67e-p-347.html"><div style="vertical-align: middle;height:200px"><img src="http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Omega-Constellation-Series-123-25-35-20-52.jpg" alt="Replica orologi Omega Constellation - Series 123.25.35.20.52.001 vigilanza meccanica degli uomini [a67e]" title=" Replica orologi Omega Constellation - Series 123.25.35.20.52.001 vigilanza meccanica degli uomini [a67e] " width="200" height="200" /></div></a>[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-series-12325352052001-vigilanza-meccanica-degli-uomini-a67e-p-347.html]Replica orologi Omega Constellation - Series 123.25.35.20.52.001 vigilanza meccanica degli uomini [a67e][/url]&euro;42,700.95 &euro;212.04Risparmi: 100% sconto <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-23113432202001-uomini-d925-p-542.html"><div style="vertical-align: middle;height:200px"><img src="http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-231-13-43-22-02-001-men-s.jpg" alt="Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 231.13.43.22.02.001 uomini [d925]" title=" Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 231.13.43.22.02.001 uomini [d925] " width="200" height="200" /></div></a>[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-23113432202001-uomini-d925-p-542.html]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 231.13.43.22.02.001 uomini [d925][/url]&euro;31,667.43 &euro;214.83Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-de-ville-43707100-vigilanza-signora-quartz-c1da-p-34.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-De-Ville-4370-71-00-Ms-quartz-watch.jpg[/img]Replica orologi Omega De Ville - 4370.71.00 vigilanza signora Quartz [c1da][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-de-ville-43707100-vigilanza-signora-quartz-c1da-p-34.html]Replica orologi Omega De Ville - 4370.71.00 vigilanza signora Quartz [c1da][/url]&euro;12,612.66 &euro;197.16Risparmi: 98% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omega-12355352052001-uomini-serie-costellazione-di-orologi-meccanici-58bf-p-225.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-123-55-35-20-52-001-Men-Constellation.jpg[/img]Replica Omega 123.55.35.20.52.001 Uomini - serie Costellazione di orologi meccanici [58bf][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-omega-12355352052001-uomini-serie-costellazione-di-orologi-meccanici-58bf-p-225.html]Replica Omega 123.55.35.20.52.001 Uomini - serie Costellazione di orologi meccanici [58bf][/url]&euro;95,185.50 &euro;184.14Risparmi: 100% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-speedmaster-orologio-meccanico-31190423001001-uomini-4e32-p-644.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Speedmaster-311-90-42-30-01-001-men-s.jpg[/img]Replica Orologi Omega - Speedmaster orologio meccanico 311.90.42.30.01.001 uomini [4e32][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-speedmaster-orologio-meccanico-31190423001001-uomini-4e32-p-644.html]Replica Orologi Omega - Speedmaster orologio meccanico 311.90.42.30.01.001 uomini [4e32][/url]&euro;352,615.08 &euro;182.28Risparmi: 100% sconto <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-de-ville-42530342055001-orologi-meccanici-ms-5a20-p-436.html"><div style="vertical-align: middle;height:200px"><img src="http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-De-Ville-425-30-34-20-55-001-Ms-mechanical.jpg" alt="Replica orologi Omega - De Ville 425.30.34.20.55.001 orologi meccanici Ms. [5a20]" title=" Replica orologi Omega - De Ville 425.30.34.20.55.001 orologi meccanici Ms. [5a20] " width="200" height="200" /></div></a>[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-de-ville-42530342055001-orologi-meccanici-ms-5a20-p-436.html]Replica orologi Omega - De Ville 425.30.34.20.55.001 orologi meccanici Ms. [5a20][/url]&euro;27,651.69 &euro;189.72Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-de-ville-42568342051002-orologi-meccanici-ms-bfc0-p-462.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-De-Ville-425-68-34-20-51-002-Ms-mechanical.jpg[/img]Replica orologi Omega - De Ville 425.68.34.20.51.002 orologi meccanici Ms. [bfc0][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-de-ville-42568342051002-orologi-meccanici-ms-bfc0-p-462.html]Replica orologi Omega - De Ville 425.68.34.20.51.002 orologi meccanici Ms. [bfc0][/url]&euro;83,753.94 &euro;202.74Risparmi: 100% sconto <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-12320246058001-serie-vigilanza-del-quarzo-delle-signore-3149-p-114.html"><div style="vertical-align: middle;height:200px"><img src="http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Constellation-Series-123-20-24-60-58-001.jpg" alt="Replica Orologi Omega - Constellation 123.20.24.60.58.001 Serie vigilanza del quarzo delle signore [3149]" title=" Replica Orologi Omega - Constellation 123.20.24.60.58.001 Serie vigilanza del quarzo delle signore [3149] " width="200" height="200" /></div></a>[url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-constellation-12320246058001-serie-vigilanza-del-quarzo-delle-signore-3149-p-114.html]Replica Orologi Omega - Constellation 123.20.24.60.58.001 Serie vigilanza del quarzo delle signore [3149][/url]&euro;15,239.91 &euro;199.95Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-23232462101001-uomini-8248-p-679.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-232-32-46-21-01-001-men-s.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 232.32.46.21.01.001 uomini [8248][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-23232462101001-uomini-8248-p-679.html]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 232.32.46.21.01.001 uomini [8248][/url]&euro;19,670.43 &euro;210.18Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-230430-uomini-3ab8-p-103.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Seamaster-2304-30-men-s-mechanical-watch.jpg[/img]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2.304,30 uomini [3ab8][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-seamaster-orologio-meccanico-230430-uomini-3ab8-p-103.html]Replica orologi Omega - Seamaster orologio meccanico 2.304,30 uomini [3ab8][/url]&euro;22,458.57 &euro;196.23Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/serie-replica-orologi-omega-constellation-12325276055002-donna-al-quarzo-f251-p-320.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Omega-Constellation-series-123-25-27-60-55.jpg[/img]Serie Replica orologi Omega Constellation 123.25.27.60.55.002 - donna al quarzo [f251][/url]<a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/serie-replica-orologi-omega-constellation-12325276055002-donna-al-quarzo-f251-p-320.html">Serie Replica orologi Omega Constellation 123.25.27.60.55.002 - donna al quarzo [f251]</a>&euro;26,839.80 &euro;189.72Risparmi: 99% sconto [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-speedmaster-38825137-orologio-meccanico-uomo-8896-p-653.html][img]http://www.fakeomegewatches.com/it/images/_small//watches_family_/Omega/Omega-Speedmaster-3882-51-37-Men-s-mechanical.jpg[/img]Replica Orologi Omega - Speedmaster 3882.51.37 orologio meccanico Uomo [8896][/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/replica-orologi-omega-speedmaster-38825137-orologio-meccanico-uomo-8896-p-653.html]Replica Orologi Omega - Speedmaster 3882.51.37 orologio meccanico Uomo [8896][/url]&euro;48,479.04 &euro;223.20Risparmi: 100% sconto .articles{width:900px; margin:0 auto;} .articles ul{width:900px; } .articles li{width:450px; float:left;} <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=258" target="_blank">Omega Replica Watches</a> [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=257]Omega usato | vedi tutte i 96 prezzi![/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=256]Negozi Omega[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=255]Orologi Rolex, Breitling, IWC, Omega Luxury Italia | Replicaorologirolexitalia.com[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=254]Omicidio dell'Eur, il rabbino capo di Roma: &quot;Mai incontrato il killer Leonelli&quot; [/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=253]Il cda della Sogeaal: &laquo;I nostri risultati sono visibili a tutti&raquo; - Cronaca [/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=252]Replica Omega Watches Omega Replica Watches, Replica Omega Seamaster Hot Sale[/url] <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=251" target="_blank">Top Grade Replica Omega Watches, Cheap Fake Omega Watches Outlet</a> <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=250" target="_blank">omega falso - Crap Jokes </a> [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2&article_id=249]Omega Replica , 90% Off Swiss Replica Watches na venda , desconto Omega Falso[/url] <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=page_2" target="_blank">More News</a> [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php]Casa[/url] <a href="http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=shippinginfo">spedizione</a> [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=Payment_Methods]All'ingrosso[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=shippinginfo]Tracciamento dell'ordine[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=Coupons]Buoni[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=Payment_Methods]Metodi di pagamento[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/index.php?main_page=contact_us]Contattaci[/url] <a style=" font-weight:bold;" href="http://www.fakeomegewatchsales.com/it/" target="_blank">Replica Omega Speedmaster</a> [url=http://www.fakeomegewatchsales.com/it/]Replica Omega DE -Ville[/url] <a style=" font-weight:bold;" href="http://www.fakeomegewatchsales.com/it/" target="_blank">Specialità Replica Omega</a> [url=http://www.fakeomegewatchsales.com/it/]Replica Omega Seamaster[/url] [url=http://www.fakeomegewatchsales.com/it/]Replica Omega Constellation[/url] [url=http://www.fakeomegewatches.com/it/][/url] Copyright © 2014 Tutti i diritti riservati . [b][url=http://it.fakeomegewatches.com/]miglior omega orologi replica[/url][/b] [b][url=http://www.fakeomegewatches.com/it/]miglior omega orologi replica[/url][/b]

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací