O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

Provedlo Rusko v ČR útok chemickou či biologickou zbraní?

 22. 03. 2015      15 komentářů

Je skutečně děsivé, jak se česká společnost štěpí. Nejprve na Zemanovce kontra fandy knížete, teď na rusofily a americké řiťolezce. Ke všemu se podél silnic objevily cedule informující o hranici Moravy… Na sociálních sítích už jsme v občanské válce. Co za tím stojí?

Nechme teď stranou moravské monarchisty, to bychom pak museli řešit i hrstku pragocentristů, která by své město nejraději oplotila, nebo Pardubičáky a Hradečáky, kteří by mezi sebou měli mít nárazníkovou zónu. Potud je to spíše legrace. Ta ale končí pohledem na skutečně nenávistné útoky (zatím verbální) vyhraněných mas českých občanů, kteří se naprosto rozcházejí v hodnotách, na nichž stojí tento stát. A je dost možné, že jde o důsledek ruského psycho-nervového útoku.

Diagnóza: Zdraví

Když se zeptáte těch, kdo vidí v Rusku bezpečnostní hrozbu, obvykle uvedou základní historická fakta, jako že Rusáci nikdy nepoznali demokracii, (s Němci) dali světu marx-leninismus, (s Němci) rozpoutali druhou světovou válku, díky níž expandovali do půlky Evropy, v roce 48 u nás zorganizovali státní puč a od roku 68 nás pro jistotu okupovali. Co se děje za Putina, je jen variací toho, co se dělo za Brežněva, ruský prezident se nepokrytě přiznává k vlastním lžím a vesele rozdmýchává novou, spíše vlažnou než studenou, válku. Věcné, logické, pravdivé.

Diagnóza: Paranoidní rusofilové (též rusofilní paranoici)

Když se naopak zeptáte těch, kdo ruskou vládní politiku hájí, obvykle zcela nekonkrétně naznačí, že mají do světového dění hlubší vhled, protože znají všechny teorie spiknutí, které se kupodivu týkají vždy jen globální podvratné činnosti USA (jo a Židů ještě). Samozřejmě nenaletí na líčení světa v mainstreamových médiích ovládaných temnými (výlučně západními, jo a židovskými) silami, pročež sdílejí jen důvěryhodné zprávy z rádoby zpravodajských webů, kterých zde z ničeho nic (ruských peněz) vyrostly náhle desítky. Ke všemu jsou pevně přesvědčeni, že pokud někdo nemá rád Rusko, tak zákonitě zbožňuje USA.

To je vůbec zajímavý paradox… Platí: Mají rádi Rusáky, nesnáší Američany. Jenže ti, na něž toto platí, si chybně myslí o druhých: Nemáte rádi Rusáky, zbožňujete USA. (Výroková logika ale praví: Když z A plyne B, neznamená to, že z B plyne A. Implikace není ekvivalence.) Rusomilové své oponenty šmahem označí za americké řiťolezce, logice navzdory. Následně je poučí, že svět není černobílý – i Rusko má padesáti odstínů šedi, připouští, ale USA jsou jasně černé (a nemyslí tím barvu populace).

Stejně tak postrádají logiku rusomilské závěry o přináležitosti odpůrců Putina k banderovcům či aspoň ukrajinofilům. Důsledkem těchto zatemnění mysli je pak absurdní spojení „americký fašista“, které mnohdy doplňuje označení za válečného štváče. Je přeci „jasné“, že kdo nesouhlasí s Putinem, chce válku, protože Putin, ten chce mír. (Co na tom, že kvůli němu rozpoutal válku – pardon, masovou rekreaci příslušníků ruské armády? )

Protože dosud z rusofilů nevypadlo nic, co by mělo logiku a opíralo se o fakta, přicházejí s těžkým kalibrem. Oponenty upozorní na něco z pomezí odtajněných dokumentů Pentagonu a Akt X. Zlí Američané zabili toho mimozemšťana v Roswellu a neváhali vyhodit do vzduchu dva mrakodrapy a nádavkem zničit čtyři letadla, aby mohli následně vyrabovat nerostné bohatství v Iráku a Afghánistánu. (Rusofilové ale vzápětí klidně tvrdí, že tyto operace stály akorát peníze. Tak vydělalo se nebo ne? A hlavně - nezapočali s rozvratem Afghánistánu právě Rusáci?) Občas se dozvíte něco méně známého – třeba že USA plánovaly invazi na Kubu (operace Northwoods). Nutno dodat, že asi jako nikdy nikdo neslyšel o pruské invazi do Irska roku 1807…

Původ a šíření nákazy

Kdyby nebyli paranoidní rusofilové rovnoměrně zastoupeni ve všech regionech a sociálních vrstvách, mohli bychom si myslet, že ruští agenti tu místy jen obohatí vodovodní síť o LSD, nebo přisypou lysohlávky mezi kostní separáty v Babišových masokombinátech. Jenže nakažených je příliš a jejich pominutí je trvalé. Leda že tedy Putinovy laboratoře vyvinuly nějaký virus, který napadá mozkové buňky a šíří se pokaždé, když se bojovníci za světový mír a věčné časy s Ruskem (nikdy jinak) poplácávají v hospodách po zádech. Jenže nejpravděpodobněji půjde o memetickou epidemii, která se šíří i po síti.

Zdraví zůstávají lidé s vysokou imunitou vůči blbosti, srozumění s historií (nikoli však nabiflovanou z předrevolučních učebnic), s konzistentním souborem plně integrovaných hodnot a především bez komplexů z vlastní malosti a morálních slabostí. Je jich, nepřekvapivě, nejvýše třetina z celé populace (zhruba třetina je nakažená a zbylá je tak tupá a lhostejná, že viru zatím odolává, resp. mozkový parazit se jí vyhýbá sám, protože by z hostitele neměl kýžený užitek).

Boj s nákazou

Bohužel zatím nebyl nalezen účinný lék. Jakékoli pokusy o racionální diskusi, věcná a logická argumentace, zdají se být naopak krmí pro cizopasné ruské houby či co, usídlené v mozcích nemocných. To je ovšem příčinou frustrace zdravých, která vede minimálně k dočasným rozkolísáním dovednosti asertivity, negativním emocím a k celkové sklíčenosti. Jenže uzavřít se a s rusofilními paranoiky nekomunikovat, samozřejmě také není řešením. Nákaza se díky tomu může přesunout na tupé, nakažených pak bude většina, ta sem pozve Putina a imunní poputují do lágrů. Tak jako minule (historie má sklon se opakovat).

Proto by měl stát, v zájmu vlastní suverenity, nezávislosti, svobody a demokracie, prostě vlastní existence, co nejdříve zasáhnout. Neměli bychom tentokrát čekat, až jeho elita emigruje, převleče kabáty nebo poputuje za mříže. Je třeba zavčasu oprášit pojmy jako vlastizrada, protože až bude dokonána, význam se obrátí (tak jako komunistické právo znalo trestný čin pomluvy pravdou). Dále je třeba aktivizovat policii a soudy k potírání trestného činu rozvracení republiky, a to už ve stadiu pokusu. Nemáme-li zatím na ruskou epidemii lék, je třeba nemocné alespoň izolovat.

PS:

Už se těším na všechny ty nadávky (kdo to říká, ten to je). Vynechte ty založené na domněnce, že miluju USA nebo jim aspoň účelově nadbíhám – snad jen, že menší obavy mám ze země, která pomohla vzniku té naší, oproti zemi, která to tu půl století ničila. A vynechte pohoršení nad tímto webem – nikdo po vás nechce, abyste ho četli, já zase nečtu ty vaše. Give peace a chance ;-)


Video: Karel Kryl - Tak Vás tu Máme / YouTube

Výstižná fotomontáž časopisu Time (zdroj INSIDER.COM)

Komentáře

Sidonius

12. 04. 2015

Nezlobte se na tu paní za její článek. Je to práce jako každá jiná (tedy v této branži a v této době) a jíst se musí. Já jsem za mlada četl podobné články podobných děvčat, jenže tam to bylo horší, to nebylo jejich povolání, oni tomu věřili. Jenže bylo po konci tašné války, kdy nás západ zradil a východ osvobodil. A vidíte, ani to nebyla pravda, jak se teď konečně dozvídáme, tak východ nás vlastně dobyl .. už to bude brzy i v učebnicích. Ano, taky jsem toho hodně viděl (i to letadlo couvat) a tak jen krčím rameny, to všechno tady už bylo a jedinec s tím nic neudělá .. a válka bude, tím jsem si bohužel jist. Jen se modlím, abych to už nezažil ..

Anežka

01. 04. 2015

Výborný článek :) Trefný, vtipný, chytrý a velice pravdivý, díky za něj.

romankovarik31

28. 03. 2015

Ode dneška nevážená paní šéfredaktorko, sama by jste se měla nechat vyšetřit pro chorobnou nenávist k nějakému národu, ve vašem případě k Rusku, nebo bych já měl chorobně nenávidět Němce, mojo rodiče vyhnali Němci z Jablonce, z jejich domovů a to nemluvím o zločinech Němců za II. světové války

Mirek

26. 03. 2015

Paní Pašková, nadávat Vám nebudu, toho nejste hodna, jen Vám doporučím, abyste se obšírněji seznámila se současnou situací a nastudovala si některá fakta. To, co jste tady vyplodila je hodné dítěte z mateřské školy, které je schopné papouškovat anglickou básničku aniž by znalo význam. Je snad podle vás kupříkladu srovnání že USA mají po světě cca 700 vojenských základen a Rusko dvě, znak Rusofilie? Je to pro vás obraz toho, že USA je obraz demokracie a Rusko totality? Je tohle nabiflované z předrevolučních učebnic, které zmiňujete? A to je jen jeden příklad za všechny. A vrcholem je když píšete, že Rusko rozpoutalo spolu s Německem druhou světovou válku. Kdo vám dal právo takto překrucovat historii a doslova kálet na miliony mrtvých rusů? To chcete tvrdit že tzto události byly v oněch předrevolučních učebnic napsány špatně? Je mi z vás zle. Nebudu vám přát nic zlého, to se nemá, ale je mi z vás vážně hodně zle.

dloubal

24. 03. 2015

pro pí. Paškovou Zenska, vy tady pisete o jakesi nakaze a sama potrebujete co nejrychleji vyhledat lekarskou pomoc... Vase diagnoza je horsi ne sebedestruktivni fanatismus a totalni ztrata kontaktu s realitou. A nebo tyto svinstva pisete v zoldu valecnych stvacu a v takovem pripade vam v pripade devastujiciho konfliktu, na jehoz vyvolani se tak zanicene podilite, nepomuze ani chodit kanaly. V '68 nas nenapadli zadni "Rusove"! Byla to vojska spojencu - Varsavske smlouvy, z nich nejvetsi armada byla z SSSR. A ta byla znacne zastoupena mimo jine predevsim Ukrajinci vcetne stareho Klicka. Největší štváč proti demokratizaci v ČSSR byl Ukrajinec Pjotr Šelest. Nejvice tento zasah vojsk prosazoval Polak Gomulka. Presidentem SSSR byl Ukrajinec Breznev. Mimochodem nejvetsi bordel delali udajne Polaci v Jaromeri. Dnesni Rusko neni SSSR tak jako Nemecko neni Hitlerovske Nemecko. Procentualne je vice komancu, marxistu, trockistu, maoistu, a veskere te fasisticke levicacke verbeze vcetne Zelenych mnohem vice ve vedeni EU jak v Rusku, kde jsou komanci v trapne a bezvyznamne opozici. Uvadeni vyhradne Rusu k nestastnemu reseni v r 1968 je manipulacni lez a pouziva se k vyvolavani nenavisti k Rusku, coz se casto pouziva jako jeden z poslednich kroku pred vyvolanim valecneho konfliktu. Propriste prestante urazet ctenare a nedelejte z nich blbce.

Karel

24. 03. 2015

Paní Pašková, Až budeme v České kotlině umírat v infernu atomové války, jedním z viníků budete Vy! I když chcípnu, blaží mne, že chcípnete i Vy.

FingolfinCzech

24. 03. 2015

Paní Pašková, z Vašeho článku bych usuzoval, že jste poněkud náchylnější k manipulaci než lidé o kterých se pokoušíte psát. Vaše názory zcela zjevně korespondují s tím co se nám snažil sdělit ministr vašeho resortu na Ct24 v pořadu Hydepark dne 23.3.2015. Tvrdit, že v naši společnosti existuje jen par jedinců , kteří podporuji politiku Ruska a stejně jako pan Stropnický tvrdit, že žádná manipulace ze strany statnich sdělovacích prostředků neprobíha , znamená v lepším případě toliko postižení čivů, v horším případě bohužel podporu válečného štvaní. Celkem chápu některé reakce na Vás článek, které Vám doporučují využití ústavů zřízených pro léčbu podobnych jedinců. Já si ale spíše myslím, že ať už jsou Vaše názory skutečně Vašimi nebo takové myšlenky musíte šířit dle rozkazu, ne patříte do státní zprávy. Pracujete totiž pro MO nikoliv pro MV tedy ministerstvo války.

CZjad

24. 03. 2015

Vaše články se mi líbí a líbí se mi i tenhle. S jednou malou vyjímkou. A to je post scriptum. Celou dobu mluvíte o dualitě názorů a pak doporučíte, ať to s čím nesouhlasím nečtu? Já si naopak klidně přečtu Russia today i Fox news, u obou se zasměju a snáze si tak vytvořím vlastní názor. Dokud tenhle národ nepochopí svou velikost, unikátnost i historickou šanci zase si dělat věci po svém, bude na svět vykukovat z něcí zádele. A prdel je prdel. Řiť ruského medvěda smrdí dle mě stejně jako americké opice(orla chcete-li).

Jarda

24. 03. 2015

Po přečtení toho duševního výplodu je zřejmé, že první, kdo potřebuje izolovat, je autorka článku. Nejlépe do polštářované cely, aby si při dalším záchvatu neublížila. Ukazovat studentům jako příklad toho, že vysoká škola sice vzdělání nevylučuje, ale nezaručuje!

Synchro

24. 03. 2015

TOHLE si dovolíte prezentovat na portálu, kam chodí lidé z ozbrojených složek, které za ty roky služby slyšeli tolik lží na ulici, z médií, od vedení, vlády a všude kolem, kteří jsou schopni si udělat vlastní názor... po 15ti letech služby mě Váš článek neskutečně pobavil... Já jsem četl, slyšel a viděl hodně... Jak se říká... viděl jsem hada chcát, koně blejt, letadlo couvat a žábu pěstí do kamene mlátit. Dokonce jsem viděl i jak malomocnému dorostl malíček... ale takovou slepici, která snese tak gigantický pukavec a ještě se chlubí... to jsem opravdu v životě neviděl. Give peace a chance ;-) P.S. V jednom bylo za socialismu jasno. Bláznům pero do ruky rozhodně nepatří...

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací