O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

Reportér České televize převáží imigranty a chlubí se tím. Co ještě můžeme čekat od ČT?

 13. 09. 2015      0 komentářů

Jako by nestačilo, že ČT Déčko odvysílala propagandistickou scénku, v níž našim dětem tvrdí, že kdo nepomáhá nelegálním přistěhovalcům, je zlý… Přenesla toto přesvědčení na redaktora pořadu Reportéři ČT, který se vzápětí na svém FB chlubí, že tedy při návratu z natáčení popovezl rodinu imigrantů.

moláček

Hm, takže před pár dny zde média celého světa zlynčovala maďarskou kameramanku, protože nestála stranou a nehleděla si jen své novinářské práce, ale reagovala na prolomení policejního zátarasu běženci (zastali jsme se jí zde). Bude pan Moláček z ČT také globálně zostouzen a pochopitelně vyhozen ze zaměstnání, když si svoji práci zpestřil o aktivismus a ve více ohledech jednal protiprávně? (Mimochodem zajímalo by mě, zda tak činil se služebním vozidlem ČT?)

Já jeho profesní a společenskou likvidaci nepožaduji, musím být spravedlivá a také jeho se zastat. Každý člověk má právo chybovat. Nicméně položila jsem mu na jeho FB dotaz: „A co z toho? Hřeje Vás dobrý pocit u srdíčka. OK, tak jste je popovezl. A dál? Ubytujete je u sebe doma? Pomůžete jim začít tady žít, chodit do školy a pracovat? Vydáte se do jejich země vybojovat jim mír, aby se tam mohli vrátit? Vážený pane, Vy jste udělal krok A a cítíte to jako svůj projev humanismu. Žádám Vás, abyste tedy učinil krok B a dokončil svoji povinnost. Nebo si snad myslíte, že Vám zlepší karmu je popovézt a zbytek Evropy, rodiny Novákových, Downingových, Müllerových a další za Vás zajistí ten zbytek? Správně ze mě cítíte, že tohle zjednodušení, povrchnost a alibismus, jichž se dnes mnozí "aktivisticky" dopouštějí Vás nevyjímaje, se mi ani trochu nelíbí. Takže díky, že jste je popovezl, a co pro ně uděláte dál?“

Jediná odpověď, na kterou se v době vydání tohoto článku zmohl: „Nevím, třeba se mi příště zase naskytne nějaká příležitost. Nevyčítám si, že není v mé moci vyřešit jejich situaci. Vyčítal bych si, kdybych ty děcka kus nevzal, toť vše.“ Usuzuji z toho, že vůbec nepochopil mou otázku. Nebo že je alibista par excellance - to spíše.

A ještě musím něco uvést – mohl by se zase někdo ozvat, že tento článek nepatří na www.ozbrojeneslozky.cz, protože není o armádě, policii... (jako by snad jejich práci zásadně neovlivňovala média?) Ubezpečuji, že patří. Veřejnoprávní televize je z hlediska bezpečnosti našeho státu spolu s Českým rozhlasem klíčovým médiem. Očekává se od nich nestrannost, resp. hájení práva a našich státních zájmů. Nechci ani domýšlet, jak by za současného obsazení (a tím zdaleka nemyslím jen pana Moláčka), svoji roli plnily.

Moláček

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací