O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

Instruktážní policejní video za 400 tisíc je věrnou kopií videa z USA. Nestačilo to jen nadabovat?

 07. 06. 2017      2 komentářů

Je jistě chválihodné, že Policie ČR ve spolupráci s pražským magistrátem propaguje koncept "Uteč-Schovej se-Bojuj". Ale! Jednak taková osvěta měla nastoupit už po útocích střelců ve školách v USA, bývala by třeba pomohla někomu v Brodě. Na Youtube pak stačí zadat "Run-Hide-Fight" a vyskočí na vás desítky podobných videí (jedno zcela totožné!!!), takže bývalo by se některé dalo nadabovat a ušetřené peníze investovat do výstroje policistů, kteří pak proti aktivním střelcům zasahují. Nebo aspoň zmínit v té české cover verzi všechny užitečné rady, což se nestalo. Co naplat, dále v článku aspoň můžete porovnat, jak se taková videa dělají lépe a pravděpodobně i levněji...

Scénář s aktivním střelcem v kanceláři, který použila naše policie, je zjevně kopií videa, které naleznete zde (níže). Nejen, že mají prakticky stejný komentář, ale vlastně scéna po scéně jsou stejné (nezbývá než doufat, že si v těch 400 tisících někdo neúčtoval honorář za scénář a naopak byla uzavřena licence s americkými autory). Navíc, americké video je podrobnější - například ve scéně, kdy se úřednice zabarikáduje kopírkou, následuje ještě rada, ať zhasne světlo v místnosti. No srovnejte sami.

Pokud máte zájem podívat se na další podobná videa a nechcete procházet všechny, které jsou na YouTube dostupná, pak doporučíme jako vynikající video, jak postupovat při útoku aktivního střelce ve škole toto. Univerzitního prostředí se týká další video, u něhož kvitujeme, že připomíná velmi důležitou zásadu - všímat si a znát prostředí (například umístění únikových východů). Jiný důležitý postřeh přináší toto video - pokud někdo nechce utíkat s vámi, prostě ho tam nechte.

...Ale jak bylo řečeno, těchto videí, spíše dobrých než nekvalitních, jsou k dispozici desítky. Za 400 tisíc korun se mezi nimi svým doslovným kopírováním (video zde) nyní zesměšní PČR. Bohužel.

 autor: Redakce

active shooter schovej se uteč bojuj run hide fight

Komentáře

ADMIN

12. 06. 2017

Pane Osel, ono je něco jiného se inspirovat a něco jiného okopírovat. To není subjektivní názor, to je výsledek toho, že jsme si obě videa pouštěli scénu po scéně, což byste mohl také udělat.

Osel

07. 06. 2017

No tak to jste zde v redakci objevili ameriku! Já jsem tu tiskovku k tomu videu shlédl celou a oni tam naprosto veřejně přiznali, že se nechali tímto videem inspirovat. Dost těžko zde můžete napsat že je to věrná kopie. To je váš subjektivní názor. A cena? Za méně kvalitní reklamu v délce minuta se platí od půl milionu výše...

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací