O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

POSTAPO – díl 5: Globální apokalypsa

 14. 12. 2015      746 komentářů

A máme tady poslední díl věnující se přežití pohrom všeho druhu, kdy jsem postupoval od těch prostorově omezených k větším, až zde máme apokalypsu v pravém slova smyslu. Totální likvidace světa, jak jej znáte. Pokud by někdy přišla a vy jste okamžitě nezemřeli, tak buďte připraveni…

Nejprve musím říct něco o apokalypse jako takové. Ta je starobylým pojmem a dokonce literárním žánrem, který označuje zásadní změnu životních podmínek, společenského uspořádání, zkrátka jak řečeno výše – světa, jak jej známe. Ne nutně vyhubení lidstva. V náboženském pojetí se obvykle někomu blížící se katastrofa zjeví včetně návodu, co udělat, jak přežít.

Laikům je nejznámější asi příběh Noema a jeho velké archy, na níž přežijí páry všech živočišných druhů velkou potopu. Tento a další starozákonní motivy zpracovává Zjevení svatého Jana (poslední kniha Nového zákona) – vyjíždějí čtyři apokalyptičtí jezdci: mor, válka, hladomor, smrt… Takže ano, hodně lidí u toho umírá, lidstvo je tak trestáno za své hříchy, ale ty, kdo vědí, jak se zachovat (resp. se chovali dobře), čeká boží království – třeba i tady na zemi. Post-apo…

Takže, co nás může opravdu masivně hubit? Totální jaderná válka, nějaká opravdu zákeřná epidemie, srážka s velkým vesmírným tělesem… však to znáte z filmů.

Bude dost záležet, zda o blížícím se nebezpečí dostaneme varování. V tom případě myslím, že by apokalypsa vypukla okamžitě. Všichni se vyrazí zásobit, zároveň se nikomu nebude chtít chodit do práce. Něco jako právě teď těsně před Vánoci, akorát 1000x horší. Takže vybrané obchody už nikdo nezaveze. Vlastně nebude fungovat prakticky nic. Za to se najdou tací, kteří si budou chtít přilepšit aspoň na poslední dny svého mrzkého života, takže vás bez zábran okradou nebo znásilní. Někteří se dají na modlení, jiní se budou snažit trávit čas s rodinou, někteří začnou předělávat sklep na kryt…

V zásadě lze předjímat, že je lepší lidem nic neříkat, resp. zvěstování konce světa co nejvíce oddálit. Pak budou mít výhodu ti, kdo jsou trvale preventivně připraveni (třeba mají ten kryt se zásobami), aniž by se jim pletli do cesty zbylí, ti nechť tráví poslední hodiny života v tom chaosu, který vypukne (nějakému moralistovi vždy nakonec rupnou nervy a tu informaci zavolá do televize).

Co se týče problematiky krytů, tak tu lze na internetu velmi dobře nastudovat, vlastně si můžete rovnou nějaký kryt koupit, pokud na to máte. Nebo prostě stáhnout plánek, podle kterého překopete svoji zahrádku. Problém je, že ne každá katastrofa má takovou podobu, kterou lze přežít v krytu.

Zvláště v soukromém bunkříku nakupíte zásoby nejvýše na tři měsíce, takže jste limitováni tím, po jakou dobu bude zemský povrch neobyvatelný. A samozřejmě odolností krytu. Existují výpočty, kolik lidí musí přežít, aby svět obnovili – je to 5000. Nečekejte, že zrovna vy budete vybrán(a) do nějakého toho superkrytu ve skalním masivu, jímž jistě disponují USA a kde jsou zásoby tak na dva roky.

Nicméně představujme si, že katastrofa je celkem milosrdná k naší poloze v srdci Evropy. Například obří meteorit žuchne do oceánu na opačné polokouli. Přežene se nějaká tzunami a hladina moře se dočasně zvýší o 100 metrů. V tom případě je většina Česka na suchu, máme konečně moře (kousek za Pískem). A přesto pořád nemáme vyhráno…

potopa

Následující roky bude nebe zatažené, žádné sluníčko, hodně deště, zima, neúroda, v tom moři neuvěřitelný bordel, občas bárka s přeživšími odjinud, zatímco nemáme dost jídla a pitné vody ani sami pro sebe. Možná je budeme muset akorát tak zardousit a okrást – ne o peníze, ale o sušenky, pokud mají nějaké po kapsách. Samozřejmě v prvních měsících nejde elektřina (potom jen lokálně), nemáme odkud vozit ropu, takže doprava leda tak na kole a povozu s koňmi, pro které ale nemáme žrádlo a raději je semeleme do salámu pro sebe.

Hodně lidí, kteří přežili prvotní úder, umírá postupně na podvýživu a nemoci. Aspoň zbývá více jídla na ostatní, ale zase chybí a zejména později budou citelně chybět jako pracovní síla k obnovení společnosti, obsazení a obdělávání půdy, z níž se postupně stahuje voda, k budování nových měst atd.

Je přirozené, že přeživší se stáhli do jakžtakž zachovaného místa a do společenství dalších lidí, ale koncentrace mnoha lidí na malém prostoru s omezenými zdroji nikdy nedělá dobrotu. Místo, aby si pomáhali, se budou mezi sebou vraždit. Nová situace si vyžádá nový společenský řád. Zřejmě diktátora. Čím tužší režim, tím efektivnější. V počátku bude přijímaný, protože chápán jako dočasný. Jak dlouho bude dočasně?

No, takže třeba takto by mohl vypadat ten pravý post-apokalyptický stav. Abyste v něm uspěli, tak to bude především o vaší hlavě, dovednostech, ukrytých zásobách. Asi bude nejlepší postavit si chaloupku někde v horách, dál od města nebo tábora ostatních přeživších. Takové místo byste si mohli budovat dopředu, navozit tam ani ne tak zásobu potravin, jako spíše pracovních nástrojů.

A další si musíte umět vyrobit a také je použít. Nebudete mít internet, abyste tam našli návody. Takže zodpovědná příprava spočívá v tréninku survivalu a vůbec běžných dovedností našich prapředků už teď. Sice byste si mohli nakoupit všelijaké příručky a ty si na vyhlédnutém „záložním“ místě někde v lesích zakopat, ale po apokalypse může být vše jinak a vy se tam nedostanete. Prostě opravdu jediné, co máte, je vaše hlava. Používejte jí.

A to byl konec tohoto seriálu. Jak jsem avizoval, vrátím se k některým tématům, jako je ochrana před biologickým, chemickým a jaderným zamořením, proberu je podrobně, zodpovědně, bez legrácek. Ale až v novém roce. Přeji poklidné Vánoce, bez katastrof, teroristů a válek ;-)

PS: Bůh si zavolá rabína, kněze a imáma. A sdělí jim, že za tři dny sešle na svět potopu. Kněz se vrátí ke svému lidu, sdělí, že hřešil a má tři dny na modlení, aby se po smrti dostal do nebe. Imám se vrátí ke svému lidu, sdělí, že dělal vše dobře, teď se bude tři dny modlit a pak bude mít šedesát panen. Rabín se vrátí ke svému lidu a konstatuje: Máme tři dny, abychom se naučili žít pod vodou.

 autor: Robert Klus

armagedon

Komentáře

0

07. 05. 2019

301 Moved Permanently [url=https://www.918online.today/category/pussy888/]More info...[/url]

Benniezooge

06. 05. 2019

301 Moved Permanently [url=https://www.918online.today/category/918kiss-scr888-online-casino-malaysia/]Click here...[/url]

0

06. 05. 2019

301 Moved Permanently [url=https://www.918online.today/category/joker123/]301 Moved Permanently![/url]

lhschellerand

05. 05. 2019

[b][url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/]Moncler <strong><a href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/">Moncler продажа</a></strong><br> <strong><a href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/">Moncler Outlet Store</a></strong><br>

lhschellerand

05. 05. 2019

[b][url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/]Скидка Moncler[/url][/b] | [b]<a href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/">Дешевые Moncler</a>[/b] | [b][url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/]Дешевые розетки Moncler Куртки онлайн[/url][/b] Moncler Бади Зима Женщины пуховик Zip капюшоном Браун [48bc] - $230.00 : Профессиональный Moncler вниз куртки Outlet магазин, moncleroutlethot.cn US Dollar Euro GB Pound Canadian Dollar Australian Dollar Jappen Yen Norske Krone Swedish Krone Danish Krone CNY Categories [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-сапоги-c-12.html]Moncler сапоги[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-шаль-c-14.html]Moncler шаль[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/2014-moncler-c-1.html]2014 Moncler[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Женщины-c-4.html]Moncler Женщины[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Женщины-moncler-Жилеты-женщин-c-4_7.html]Moncler Жилеты женщин[/url] <a class="category-products" href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Женщины-moncler-Куртки-женщин-c-4_6.html">Moncler Куртки женщин</a> [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Женщины-moncler-Пальто-женщин-c-4_5.html]Moncler Пальто женщин[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Мужчины-c-8.html]Moncler Мужчины[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-шарф-и-шапки-c-13.html]Moncler шарф и шапки[/url] Featured - [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/featured_products.html] [more][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Женщины-Черный-3009-aa83-p-49.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images/_small//moncler_13/2014-Moncler/Moncler-Women-Black-3009.jpg[/img]Moncler Женщины Черный 3009 [aa83][/url]<a class="sidebox-products" href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Женщины-Черный-3009-aa83-p-49.html">Moncler Женщины Черный 3009 [aa83]</a>$685.00 $350.00Save: 49% off[url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-вниз-жилет-унисекс-Глянцевая-капюшоном-zip-Фиолетовый-7d64-p-581.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images/_small//moncler_13/Moncler-Men/Moncler-Down-Vest-Unisex-Glossy-Hooded-Zip-Purple-1.jpg[/img]Moncler вниз жилет унисекс Глянцевая капюшоном Zip Фиолетовый [7d64][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-вниз-жилет-унисекс-Глянцевая-капюшоном-zip-Фиолетовый-7d64-p-581.html]Moncler вниз жилет унисекс Глянцевая капюшоном Zip Фиолетовый [7d64][/url]$386.00 $161.00Save: 58% off[url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-republique-пуховик-Мужчины-с-капюшоном-Краткая-Пункт-Черный-c212-p-643.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images/_small//moncler_13/Moncler-Men/Moncler-Republique-Down-Jacket-Men-Hooded-Brief.jpg[/img]Moncler Republique пуховик Мужчины с капюшоном Краткая Пункт Черный [c212][/url]<a class="sidebox-products" href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-republique-пуховик-Мужчины-с-капюшоном-Краткая-Пункт-Черный-c212-p-643.html">Moncler Republique пуховик Мужчины с капюшоном Краткая Пункт Черный [c212]</a>$517.00 $226.00Save: 56% off [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/]Home[/url] :: [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Женщины-c-4.html]Moncler Женщины[/url] :: Moncler Бади Зима Женщины пуховик Zip капюшоном Браун [48bc] .jqzoom{ float:left; position:relative; padding:0px; cursor:pointer; width:301px; height:380px; } [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Бади-Зима-Женщины-пуховик-zip-капюшоном-Браун-48bc-p-208.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-10.jpg[/img]Moncler Бади Зима Женщины пуховик Zip капюшоном Браун [48bc][/url] Moncler Бади Зима Женщины пуховик Zip капюшоном Браун [48bc] $586.00 $230.00Save: 61% off Please Choose: WOMEN SIZE L M S XL Add to Cart: Description[/b] Из мирового верхней роскошной марки , '[b]Moncler Бади Зима Женщины пуховик Zip капюшоном Браун[/b]' Очень стильно , заполнения с белым гусиным пухом , свете в весе и удобно для wearing.you будет enoy чувство, что они приносят вам и наслаждаться season.As мы знаем , Moncler горячий продавать на рынке , так как это был основан , они различные стили и цвета для вас не на выбор, независимо от того, какой из них , вы будете глаза ловила , когда вы поместите их on.enjoy себя и Enjou зиму , только что на наш сайт и получить то, что вы likive , '[b]Moncler Bady Куртки женщин[/b]' Являются поклонников для вас . [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-10.jpg] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Бади-Зима-Женщины-пуховик-zip-капюшоном-Браун-48bc-p-208.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-10.jpg[/img]/moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-10.jpg[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-11.jpg] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Бади-Зима-Женщины-пуховик-zip-капюшоном-Браун-48bc-p-208.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-11.jpg[/img]/moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-11.jpg[/url]<a target="_blank" href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-12.jpg"> <a href="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Бади-Зима-Женщины-пуховик-zip-капюшоном-Браун-48bc-p-208.html" ><img src="http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-12.jpg" width=650px alt="/moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Bady-Winter-Women-Down-Jacket-Zip-Hooded-12.jpg"/></a> Related Products [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-nantesfur-Лучшие-качества-Женщины-Пальто-Пояс-украшения-черный-78db-p-425.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images/_small//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Nantesfur-Top-Quality-Women-Coat-Belt.jpg[/img]Moncler Nantesfur Лучшие качества Женщины Пальто Пояс украшения черный [78db][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-nantesfur-Лучшие-качества-Женщины-Пальто-Пояс-украшения-черный-78db-p-425.html]Moncler Nantesfur Лучшие качества Женщины Пальто Пояс украшения черный [78db][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Дизайн-Вниз-Женские-куртки-с-длинным-рукавом-zip-Белый-dd5f-p-280.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images/_small//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Design-Down-Womens-Jackets-Long-Sleeve.jpg[/img]Moncler Дизайн Вниз Женские куртки с длинным рукавом Zip Белый [dd5f][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Дизайн-Вниз-Женские-куртки-с-длинным-рукавом-zip-Белый-dd5f-p-280.html]Moncler Дизайн Вниз Женские куртки с длинным рукавом Zip Белый [dd5f][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-вниз-пальто-женщин-пальто-zip-Стиль-Длинные-Черный-9a5e-p-303.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images/_small//moncler_13/Moncler-Women/Moncler-Down-Women-Coats-Zip-Style-Long-Black.jpg[/img]Moncler вниз пальто женщин пальто Zip Стиль Длинные Черный [9a5e][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-вниз-пальто-женщин-пальто-zip-Стиль-Длинные-Черный-9a5e-p-303.html]Moncler вниз пальто женщин пальто Zip Стиль Длинные Черный [9a5e][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/2013-Новый-moncler-пуховики-женщин-Стенд-Воротник-zip-кофе-9c66-p-100.html][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/images/_small//moncler_13/Moncler-Women/2013-New-Moncler-Down-Jackets-Womens-Stand-Collar-4.jpg[/img]2013 Новый ! Moncler пуховики женщин Стенд Воротник Zip кофе [9c66][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/2013-Новый-moncler-пуховики-женщин-Стенд-Воротник-zip-кофе-9c66-p-100.html]2013 Новый ! Moncler пуховики женщин Стенд Воротник Zip кофе [9c66][/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=product_reviews_write&amp;products_id=208&amp;number_of_uploads=0][img]http://www.moncleroutlethot.cn/ru/includes/templates/polo/buttons/english/button_write_review.gif[/img]Write Review[/url] .articles{width:900px; margin:0 auto;} .articles ul{width:900px; } .articles li{width:450px; float:left;} \ п [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php]Главная[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=shippinginfo]Перевозка[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=Payment_Methods]Оптовая[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=shippinginfo]Отслеживание заказа[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=Coupons]купоны[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=Payment_Methods]Способы оплаты[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=contact_us]Свяжитесь с нами[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/index.php?main_page=Size]Таблица размеров[/url] [url=http://www.monclerpaschere.co/ru/]Moncler Мужчины Пальто[/url] [url=http://www.monclerpaschere.co/ru/]Moncler Мужчины Куртки[/url] [url=http://www.monclerpaschere.co/ru/]Moncler Женщины Пальто[/url] [url=http://www.monclerpaschere.co/ru/]Moncler Женщины Куртки[/url] [url=http://www.monclerpaschere.co/ru/]Moncler жилет[/url] [url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/moncler-Бади-Зима-Женщины-пуховик-zip-капюшоном-Браун-48bc-p-208.html][/url] Copyright © 2012-2014 Все права защищены. [b][url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/]Moncler продажа[/url][/b] [b][url=http://www.moncleroutlethot.cn/ru/]Moncler Outlet Store[/url][/b]

0

05. 05. 2019

Car Tuning – GTP Motorsports [url=https://gtp.com.my/home/auto-tune-services/car-tuning-services/]Car Tuning – GTP Motorsports>>>[/url]

Benniezooge

04. 05. 2019

301 Moved Permanently [url=https://www.918online.today/category/pussy888/]Click here![/url]

lhschellerand

25. 04. 2019

[b][url=http://www.discounttiffany.cn/ar/]مجوهر<strong><a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/">مجوهرات تيفاني</a></strong><br> <strong><a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/">تيفاني وشركاه</a></strong><br>

lhschellerand

25. 04. 2019

[b][url=http://www.discounttiffany.cn/ar/]تيفاني مخزن مخرج[/url][/b][b][url=http://www.discounttiffany.cn/ar/]تيفاني منفذ[/url][/b][b][url=http://www.discounttiffany.cn/ar/]تيفاني منفذ المجوهرات[/url][/b] تيفاني أساور : تيفاني المخرج على الانترنت #sddm { margin: 0 auto; padding: 0; z-index: 30; background-color:#F4F4F4; width: 80px; height:23px; float: right; margin-right: 70px;} #sddm li { margin: 0; padding: 0; list-style: none; float: left; font: bold 12px arial} #sddm li a { display: block; margin: 0 1px 0 0; padding: 4px 10px; width: 60px; background: #F6F5F5; color: #F6F5c6; text-align: center; text-decoration: none} #sddm li a:hover { background: #49A3FF} #sddm div { position: absolute; visibility: hidden; margin: 0; padding: 0; background: #EAEBD8; border: 1px solid #5970B2} #sddm div a { position: relative; display: block; margin: 0; padding: 5px 10px; width: auto; white-space: nowrap; text-align: left; text-decoration: none; background: #EAEBD8; color: #2875DE; font: 12px arial} #sddm div a:hover { background: #49A3FF; color: #FFF} [url=http://www.discounttiffany.cn/]Language[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/de/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/gericon.gif[/img]DeutschDeutsch[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/fr/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/fricon.gif[/img]FrançaisFrançais[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/it/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/iticon.gif[/img]italianoItaliano[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/es/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/esicon.gif[/img]EspañolEspañol[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/pt/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/pticon.gif[/img]PortuguêsPortuguês[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/jp/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/jpicon.gif[/img]日本語日本語[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ru/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/ruicon.gif[/img]russianRussian[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/aricon.gif[/img]arabicArabic[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/no/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/noicon.gif[/img]norwegianNorwegian[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/sv/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/svicon.gif[/img]swedishSwedish[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/da/"> <img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/daicon.gif" alt="danish" title=" danish " height="15" width="24">Danish</a> <a href="http://www.discounttiffany.cn/nl/"> <img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/nlicon.gif" alt="Nederlands" title=" Nederlands" height="15" width="24">Nederlands</a> [url=http://www.discounttiffany.cn/fi/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/fiicon.gif[/img]finlandFinland[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ie/"> <img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/gaicon.gif" alt="ireland" title=" ireland " height="15" width="24">Ireland</a> [url=http://www.discounttiffany.cn/] [img]http://www.discounttiffany.cn/ar/langimg/icon.gif[/img]EnglishEnglish[/url] Welcome! <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=login">تسجيل الدخول</a> أو [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=create_account]تسجيل[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=shopping_cart][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/images/spacer.gif[/img]مدعوم بواسطة زن كارت :: فن التجارة الإلكترونية[/url]عربة التسوق فارغة [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/images/logo.gif[/img]مدعوم بواسطة زن كارت :: فن التجارة الإلكترونية[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/new-arrivals-c-1.html">القادمون الجدد</a> <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffany-bangles-c-2.html">تيفاني أساور</a> [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffany-earrings-c-5.html]أقراط تيفاني[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffany-rings-c-10.html]خواتم تيفاني[/url] العملات US Dollar Euro GB Pound Canadian Dollar Australian Dollar Jappen Yen Norske Krone Swedish Krone Danish Krone CNY الاقسام <a class="category-top" href="http://www.discounttiffany.cn/ar/القادمون-جديدة-c-1.html">القادمون جديدة</a> [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html]تيفاني أساور[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-2.html]تيفاني أساور[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أقراط-c-5.html]تيفاني أقراط[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-القلائد-c-8.html]تيفاني القلائد[/url] <a class="category-top" href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-الكفة-صلة-c-4.html">تيفاني الكفة صلة</a> [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-المال-كليب-c-7.html]تيفاني المال كليب[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-المعلقات-c-9.html]تيفاني المعلقات[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-سلاسل-المفاتيح-c-6.html]تيفاني سلاسل المفاتيح[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/خواتم-تيفاني-c-10.html]خواتم تيفاني[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/مجموعات-تيفاني-c-11.html]مجموعات تيفاني[/url] المنتجات المميزة - [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/featured_products.html] [المزيد][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-ملاحظات-المفتاح-الدائري-dbba-p-443.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Key-Rings/Tiffany-Co-Notes-Key-Ring.jpg[/img]تيفاني آند كو ملاحظات المفتاح الدائري [dbba][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-ملاحظات-المفتاح-الدائري-dbba-p-443.html]تيفاني آند كو ملاحظات المفتاح الدائري [dbba][/url]$214.00 $52.00توفير: 76% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-ملاحظات-الوسم-القلب-مفتاح-الطوق-24ef-p-442.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Key-Rings/Tiffany-Co-Notes-Heart-Tag-Key-Ring.jpg[/img]تيفاني آند كو ملاحظات الوسم القلب مفتاح الطوق [24ef][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-ملاحظات-الوسم-القلب-مفتاح-الطوق-24ef-p-442.html]تيفاني آند كو ملاحظات الوسم القلب مفتاح الطوق [24ef][/url]$186.00 $49.00توفير: 74% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-الطائرة-و-كرة-أرضية-المفتاح-الدائري-e942-p-444.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Key-Rings/Tiffany-Co-Plane-and-Globe-Key-Ring.jpg[/img]تيفاني آند كو الطائرة و كرة أرضية المفتاح الدائري [e942][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-الطائرة-و-كرة-أرضية-المفتاح-الدائري-e942-p-444.html]تيفاني آند كو الطائرة و كرة أرضية المفتاح الدائري [e942][/url]$152.00 $54.00توفير: 64% أقل [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/]الصفحة الرئيسية[/url] :: تيفاني أساور تيفاني أساور Filter Results by: المنتجات التي تبدأ بـ ... A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 عرض [b]1[/b] إلى [b]24[/b] (من [b]112[/b] منتج.) 1[/b] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=2&sort=20a]2[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=3&sort=20a]3[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=4&sort=20a]4[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=5&sort=20a]5[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=2&sort=20a" title=" الصفحة التالية ">[التالي &gt;&gt;]</a> [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-بالوما-بيكاسو-المحبة-سوار-القلب-7c9f-p-143.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffanty-Co-Paloma-Picasso-Loving-Heart-Bracelet.jpg[/img]Tiffanty وشركاه بالوما بيكاسو المحبة سوار القلب [7c9f][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-بالوما-بيكاسو-المحبة-سوار-القلب-7c9f-p-143.html]Tiffanty وشركاه بالوما بيكاسو المحبة سوار القلب [7c9f][/url]$332.00 $66.00توفير: 80% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=143&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-برج-ايفل-سحر-و-سوار-e53d-p-141.html"><div style="vertical-align: middle;height:200px;"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffanty-Co-Eiffel-Tower-Charm-and-Bracelet.jpg" alt="Tiffanty وشركاه برج ايفل سحر و سوار [e53d]" title=" Tiffanty وشركاه برج ايفل سحر و سوار [e53d] " width="200" height="192" class="listingProductImage" id="listimg" /></div></a>[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-برج-ايفل-سحر-و-سوار-e53d-p-141.html]Tiffanty وشركاه برج ايفل سحر و سوار [e53d][/url]$395.00 $69.00توفير: 83% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=141&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-تلسكوب-سحر-سوار-e103-p-144.html"><div style="vertical-align: middle;height:200px;"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffanty-Co-Telescope-Charm-Bracelet.jpg" alt="Tiffanty وشركاه تلسكوب سحر سوار [e103]" title=" Tiffanty وشركاه تلسكوب سحر سوار [e103] " width="200" height="200" class="listingProductImage" id="listimg" /></div></a>[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-تلسكوب-سحر-سوار-e103-p-144.html]Tiffanty وشركاه تلسكوب سحر سوار [e103][/url]$428.00 $68.00توفير: 84% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=144&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-سحر-سيارة-رياضية-سوار-324e-p-147.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffanty-Co-Sports-Car-Charm-Bracelet.jpg[/img]Tiffanty وشركاه سحر سيارة رياضية سوار [324e][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/tiffanty-وشركاه-سحر-سيارة-رياضية-سوار-324e-p-147.html]Tiffanty وشركاه سحر سيارة رياضية سوار [324e][/url]$330.00 $67.00توفير: 80% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=147&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/zellige-سوار-تيفاني-آند-كو-بالوما-30b1-p-231.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Paloma-s-Zellige-Bracelet.jpg[/img]Zellige سوار تيفاني آند كو بالوما [30b1][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/zellige-سوار-تيفاني-آند-كو-بالوما-30b1-p-231.html]Zellige سوار تيفاني آند كو بالوما [30b1][/url]$785.00 $72.00توفير: 91% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=231&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-البسيطة-القلب-الكلمات-سوار-b4c0-p-136.html"><div style="vertical-align: middle;height:191px;"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Return-to-Tiffany-Co-Mini-Heart-Tags-Bracelet.jpg" alt="العودة إلى تيفاني آند كو البسيطة القلب الكلمات سوار [b4c0]" title=" العودة إلى تيفاني آند كو البسيطة القلب الكلمات سوار [b4c0] " width="200" height="185" class="listingProductImage" id="listimg" /></div></a>[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-البسيطة-القلب-الكلمات-سوار-b4c0-p-136.html]العودة إلى تيفاني آند كو البسيطة القلب الكلمات سوار [b4c0][/url]$420.00 $66.00توفير: 84% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=136&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-البيضاوي-سوار-الوسم-16b5-p-139.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Return-to-Tiffany-Co-Oval-Tag-Bracelet-1.jpg[/img]العودة إلى تيفاني آند كو البيضاوي سوار الوسم [16b5][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-البيضاوي-سوار-الوسم-16b5-p-139.html]العودة إلى تيفاني آند كو البيضاوي سوار الوسم [16b5][/url]$236.00 $66.00توفير: 72% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=139&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-البيضاوي-سوار-الوسم-481a-p-138.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Return-to-Tiffany-Co-Oval-Tag-Bracelet.jpg[/img]العودة إلى تيفاني آند كو البيضاوي سوار الوسم [481a][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-البيضاوي-سوار-الوسم-481a-p-138.html]العودة إلى تيفاني آند كو البيضاوي سوار الوسم [481a][/url]$361.00 $71.00توفير: 80% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=138&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-جولة-الوسم-تبديل-سوار-f36b-p-140.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Return-to-Tiffany-Co-Round-Tag-Toggle-Bracelet-1.jpg[/img]العودة إلى تيفاني آند كو جولة الوسم تبديل سوار [f36b][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-جولة-الوسم-تبديل-سوار-f36b-p-140.html]العودة إلى تيفاني آند كو جولة الوسم تبديل سوار [f36b][/url]$356.00 $68.00توفير: 81% أقل<a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=140&action=buy_now&sort=20a"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif" alt="شراء هذا المنتج" title=" شراء هذا المنتج " width="83" height="22" class="listingBuyNowButton" /></a> [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-جولة-تاج-سحر-سوار-183e-p-142.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Return-to-Tiffany-Co-Round-Tag-Charm-Bracelet.jpg[/img]العودة إلى تيفاني آند كو جولة تاج سحر سوار [183e][/url]<a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-جولة-تاج-سحر-سوار-183e-p-142.html">العودة إلى تيفاني آند كو جولة تاج سحر سوار [183e]</a>$337.00 $62.00توفير: 82% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=142&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-علامة-القلب-منقوش-تبديل-سوار-7df4-p-135.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Return-To-Tiffany-Co-Heart-Tag-Engraved-Toggle.jpg[/img]العودة إلى تيفاني آند كو علامة القلب منقوش تبديل سوار [7df4][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/العودة-إلى-تيفاني-آند-كو-علامة-القلب-منقوش-تبديل-سوار-7df4-p-135.html]العودة إلى تيفاني آند كو علامة القلب منقوش تبديل سوار [7df4][/url]$357.00 $70.00توفير: 80% أقل<a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=135&action=buy_now&sort=20a"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif" alt="شراء هذا المنتج" title=" شراء هذا المنتج " width="83" height="22" class="listingBuyNowButton" /></a> [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-charmming-سلسلة-سوار-bbf6-p-145.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-1837-Charmming-Chain-Bracelet.jpg[/img]تيفاني آند كو 1837 Charmming سلسلة سوار [bbf6][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-charmming-سلسلة-سوار-bbf6-p-145.html]تيفاني آند كو 1837 Charmming سلسلة سوار [bbf6][/url]$453.00 $79.00توفير: 83% أقل<a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=145&action=buy_now&sort=20a"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif" alt="شراء هذا المنتج" title=" شراء هذا المنتج " width="83" height="22" class="listingBuyNowButton" /></a> [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-أساور-التيتانيوم-معرف-في-منتصف-الليل-d839-p-154.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-1837-Titanium-ID-Bracelets-In-Midnight.jpg[/img]تيفاني آند كو 1837 أساور التيتانيوم معرف في منتصف الليل [d839][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-أساور-التيتانيوم-معرف-في-منتصف-الليل-d839-p-154.html]تيفاني آند كو 1837 أساور التيتانيوم معرف في منتصف الليل [d839][/url]$422.00 $67.00توفير: 84% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=154&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-التيتانيوم-معرف-سوار-5904-p-150.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-1837-Titanium-ID-Bracelet.jpg[/img]تيفاني آند كو 1837 التيتانيوم معرف سوار [5904][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-التيتانيوم-معرف-سوار-5904-p-150.html]تيفاني آند كو 1837 التيتانيوم معرف سوار [5904][/url]$391.00 $67.00توفير: 83% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=150&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-دائرة-سوار-8d0d-p-146.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-1837-Circle-Bracelet.jpg[/img]تيفاني آند كو 1837 دائرة سوار [8d0d][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-دائرة-سوار-8d0d-p-146.html]تيفاني آند كو 1837 دائرة سوار [8d0d][/url]$598.00 $55.00توفير: 91% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=146&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-ربط-سوار-4a35-p-148.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-1837-Link-Bracelet-1.jpg[/img]تيفاني آند كو 1837 ربط سوار [4a35][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-ربط-سوار-4a35-p-148.html]تيفاني آند كو 1837 ربط سوار [4a35][/url]$420.00 $69.00توفير: 84% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=148&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-قفل-سوار-aa30-p-149.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-1837-Lock-Bracelet.jpg[/img]تيفاني آند كو 1837 قفل سوار [aa30][/url]<a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-1837-قفل-سوار-aa30-p-149.html">تيفاني آند كو 1837 قفل سوار [aa30]</a>$338.00 $70.00توفير: 79% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=149&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-أطلس-الشريط-الأسود-أساور-1d50-p-153.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Atlas-Black-Strap-Bracelets.jpg[/img]تيفاني آند كو أطلس الشريط الأسود أساور [1d50][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-أطلس-الشريط-الأسود-أساور-1d50-p-153.html]تيفاني آند كو أطلس الشريط الأسود أساور [1d50][/url]$201.00 $70.00توفير: 65% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=153&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-أطلس-المفتوح-جولة-الرقمي-تبديل-سوار-d6d6-p-155.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Atlas-Open-Numeric-Round-Toggle.jpg[/img]تيفاني آند كو أطلس المفتوح جولة الرقمي تبديل سوار [d6d6][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-أطلس-المفتوح-جولة-الرقمي-تبديل-سوار-d6d6-p-155.html]تيفاني آند كو أطلس المفتوح جولة الرقمي تبديل سوار [d6d6][/url]$330.00 $66.00توفير: 80% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=155&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-أمي-القلب-سحر-سوار-679e-p-221.html"><div style="vertical-align: middle;height:243px;"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Mom-Heart-Charm-Bracelet-1.jpg" alt="تيفاني آند كو أمي القلب سحر سوار [679e]" title=" تيفاني آند كو أمي القلب سحر سوار [679e] " width="200" height="200" class="listingProductImage" id="listimg" /></div></a>[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-أمي-القلب-سحر-سوار-679e-p-221.html]تيفاني آند كو أمي القلب سحر سوار [679e][/url]$421.00 $71.00توفير: 83% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=221&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-ؤلؤ-المياه-العذبة-مثقف-سوار-b729-p-178.html"><div style="vertical-align: middle;height:243px;"><img src="http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Cultured-Freshwater-Pearl-Bracelet.jpg" alt="تيفاني آند كو ؤلؤ المياه العذبة مثقف سوار [b729]" title=" تيفاني آند كو ؤلؤ المياه العذبة مثقف سوار [b729] " width="200" height="243" class="listingProductImage" id="listimg" /></div></a><a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-ؤلؤ-المياه-العذبة-مثقف-سوار-b729-p-178.html">تيفاني آند كو ؤلؤ المياه العذبة مثقف سوار [b729]</a>$427.00 $75.00توفير: 82% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=178&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-إلسا-بريتي-5-سوار-أبل-1d9e-p-185.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Elsa-Peretti-5-Apple-Bracelet.jpg[/img]تيفاني آند كو إلسا بريتي 5 سوار أبل [1d9e][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-إلسا-بريتي-5-سوار-أبل-1d9e-p-185.html]تيفاني آند كو إلسا بريتي 5 سوار أبل [1d9e][/url]$423.00 $67.00توفير: 84% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=185&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-إلسا-بريتي-الدمعة-سوار-c05f-p-196.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Elsa-Peretti-Teardrop-Bracelet-1.jpg[/img]تيفاني آند كو إلسا بريتي الدمعة سوار [c05f][/url]<a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-إلسا-بريتي-الدمعة-سوار-c05f-p-196.html">تيفاني آند كو إلسا بريتي الدمعة سوار [c05f]</a>$576.00 $72.00توفير: 88% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=196&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-إلسا-بريتي-المستمر-البسيطة-فول-سوار-a1fa-p-187.html][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/images/_small//tiffany_new04/Tiffany-Bracelets/Tiffany-Co-Elsa-Peretti-Continuous-Mini-Bean.jpg[/img]تيفاني آند كو إلسا بريتي المستمر البسيطة فول سوار [a1fa][/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-آند-كو-إلسا-بريتي-المستمر-البسيطة-فول-سوار-a1fa-p-187.html]تيفاني آند كو إلسا بريتي المستمر البسيطة فول سوار [a1fa][/url]$361.00 $77.00توفير: 79% أقل[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?products_id=187&action=buy_now&sort=20a][img]http://www.discounttiffany.cn/ar/includes/templates/polo/buttons/arabic/button_buy_now.gif[/img]شراء هذا المنتج[/url] عرض [b]1[/b] إلى [b]24[/b] (من [b]112[/b] منتج.) 1[/b] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=2&sort=20a]2[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=3&sort=20a]3[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=4&sort=20a]4[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=5&sort=20a]5[/url] <a href="http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html?page=2&sort=20a" title=" الصفحة التالية ">[التالي &gt;&gt;]</a> مركز المساعدة[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=shippinginfo]تتبع الطلب[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=Coupons]كوبونات[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=contact_us]اتصل بنا[/url] دفع&amp;الشحن[url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=shippinginfo]الشحن[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=Payment_Methods]بالجملة[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/index.php?main_page=Payment_Methods]طرق الدفع[/url] مبيعات ساخنة[url=http://www.3dtiffany.com/ar/]تيفاني الوافدين الجدد[/url] [url=http://www.3dtiffany.com/ar/]تيفاني سوار[/url] [url=http://www.3dtiffany.com/ar/]تيفاني أساور[/url] <a style=" font-weight:bold;" href="http://www.3dtiffany.com/ar/" target="_blank">تيفاني القلائد</a> [url=http://www.3dtiffany.com/ar/]خواتم تيفاني[/url] [url=http://www.discounttiffany.cn/ar/تيفاني-أساور-c-3.html][/url] حقوق التأليف والنشر © 2012-2014 جميع الحقوق محفوظة. [b][url=http://www.discounttiffany.cn/ar/]مجوهرات تيفاني[/url][/b] [b][url=http://www.discounttiffany.cn/ar/]تيفاني وشركاه[/url][/b]

lhschellerand

03. 04. 2019

[b][url=http://www.fakewatchesuk.com.cn/es/]réplicas de<strong><a href="http://www.fakewatchesuk.com.cn/es/">réplicas de relojes suizos aaa +</a></strong><br> <strong><a href="http://www.fakewatchesuk.com.cn/es/">réplicas de relojes suizos</a></strong><br>

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací