O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

Rozhovor s instruktorem Zero, aneb zbroják by se měl dělat jako autoškola.

 08. 08. 2016      2 komentářů

Ne každý je zrovna „psavec“, takže přibývá zajímavých videoblogů. Narazili jsme na jeden, který pojednává o setkání s instruktorem Zero (asi nejrychlejší a nejpřesnější střelec na světě). Autor se s ním dal do řeči o tom, jak by v Evropě měla vypadat legislativa týkající se zbraní. A všechny ty postřehy pak shrnul do vynikajících 20 minut povídání, které předčí lecjaký článek na toto téma vydaný. Rozhodně si to přehrajte a pak nám do komentářů napište svůj názor.


Video: Nyní Budu Krátce nad Dvacet Minut Mluvit o Zbraních a Zákonech / YouTube

 autor: Redakce

instructor zero

Komentáře

Ervin

12. 08. 2016

Ve většině bodů nesouhlasím. Resp. máš divnou argumentaci, která nedává smysl. Říkáš, že získat zbrojní pas u nás je peklo. Pak říkáš, že ho získal čerstvě 63letý děda. Dále říkáš, že politici chtějí zakázat resp. nějak omezit legální přístup ke zbraním. Já se ptám, jaký čeští politici to chtějí a kolik jich je? Je to dominantní názor našich politiků? Mě se zdá, že ne. Jestli se pletu, tak potom nechápu, proč naši politici s tímto omezením v rámci EU nesouhlasí. Mimochodem, proč by voják měl mít nějaké zvláštní zacházení, když si chce pořídit jako soukromá osoba zbraň? Nechápu, co je za problém v tom řešení závady během zkoušek? Vždyť si po nich můžeš řešit závadu i jinak. Nebo ne? Kdo není schopný podřídit se na nějaký zkoušce pravidlům, neměl by mít zbraň. Kuše není palná zbraň. Ano, zabiješ s ní, ale to uděláš i s lopatou. Zakážeme lopaty? Nadzvukové pistolové střely jsou efektivnější proti balistické ochraně než 5.56x45? Tak to jsou všechny standardy balistické ochrany potom asi špatně. Co je legislativně špatně na §§ 28, 29 a 32 zák. 40/2009 Sb.? Přečti si, co se tam píše. Asi si ale budeš muset sehnat komentovanou verzi prof. Šámalem, abys to pochopil správně. Dále bych chtěl upozornit, že je možné zaplatit si kurz vedoucí k získání zbrojního průkazu, v tom problém není. Naopak. Nechápu, proč bych měl někomu platit, když mám možnost mít instruktora zdarma. Mluvíš o tom, že instruktor by měl poznat, kdo je ok a kdo ne. Co je to za blbost? To jako že každý instruktor bude mít vzdělání z psychologie, aby měl jeho názor nějakou váhu? Nebo jak? Bude o tom rozhodovat někdo, kdo prošel nějakým kurzem? Kdo stanoví hranici, že tenhle člověk je OK a tenhle už ne? O tom bude rozhodovat instruktor nebo psycholog? Nebo ty? Jak chceš zaručit, že se bude v takovém případě měřit všem stejným metrem? Hele, dál říkáš, že ve Francii se něco stalo, a proto máme špatný zákony v ČR. To jde mimo moje chápání.

Marvin

12. 08. 2016

No brácho, řekls' to pěkně - chvilkama pateticky, ale to patriotům sluší. V podstatě to vnímám úplně stejně, pod každý slovo bych se podepsal. V podobným duchu se snažím aktivovat všechny rozumný lidi ve svým okolí už dobrých 20 let, ale bohužel bez valný pozitivní odezvy. Problém tohohle národa, i když pohříchu nejen jeho, je, že se dokáže v TV koukat, jak na východě řádí jelita z IS, jak začínají řádit v Evropě, ale neuvědomí si a ani nechce, že nás, každýho jednotlivě, se to už taky týká! Tady prostě lidi spí a nechtějí se nechat probudit. Proto naši přizdisráčský vlastizrádný politici provozující extrémní formu eurounijního řitního alpinismu mají mandát k tvorbě naprosto otravných a zbytečných zákonů, který nám spíš škodí, než pomáhají. Oficiálně se tady asi žádnýho progresivního zlepšení vnímání zbraní a hlavně jejich širšího legálního rozptýlení mezi lidi asi hned tak nedočkáme. Aktivní zálohy asi nejsou špatný - nemůžu se k tomuto fenoménu nijak vyjadřovat, neb s ním nemám žádnou zkušenost, ale spíš bych tu uvítal něco jako aktivní domobranu. Chlapi by si měli jít aspoň jednou týdně zastřílet společně na obecní "pro-aktiv" střelnici pod slušným vedením instruktora, měli by budovat sousedský vztahy a vnímat se navzájem jako opravdoví přátelé, který si v závaru pomůžou - a je fuk, jestli se v jejich obci objeví nějaký vychrtlíci, hnědočeši, nebo jakákoliv jiná verbež. A že k tomu patří zbraně? No, co už se dá v týhle době dělat, tak ať je maj - a ty nejlepší a nejúčinnější. Fungující komunita, to je základ. Lidi, co mají zájem můžou něco změnit, ale obtloustlí knedlíkáři, nebo praštěný sluníčkáři nás dostanou jenom do průseru. Howgh!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací