O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

Stropnický lže, jako když tiskne (Babiš Mladou frontu). Z vojenské legislativy je trhací kalendář.

 01. 07. 2015      6 komentářů

Ministr obrany Stropnický vybojoval nový zákon o vojácích z povolání! Co na tom, že ho nechal připravit ještě Vondra? Ministr obrany Stropnický vyškrtl z branného zákona plošné odvody! Co na tom, že je dosud vehementně prosazoval? Ministr obrany Stropnický považuje zdanění výsluh za Nečasovy vlády za asociální, takže nikomu nebrání poslat petici na ministerstvo financí. Že by se na vládě svému šéfovi Babišovi uráčil zmínit sám? Atd…

MS úvodMS odvody proMS miseMS natoMS odvody ano 2MS odvody neMS výsluhyatd. - udržujte si paměť, sic se ji Agromédia snaží přepsat!

Vážení, mohla bych napsat rozsáhlý článek, kde se budu chronologicky a detailně zaobírat tím, co všechno stihl současný ministr obrany v rámci koncepcí a legislativy svého resortu pozdržet, obrátit naruby, přežvýkat a vyplivnout zpět zase v původní podobě (leccos stále ještě přežvýkává, asi má jako kráva čtyři žaludky), případně naopak programově přehlížet. Ale bylo by to plýtvání mého i vašeho času (předpokládám, že tento portál čtou lidé z oboru a s pamětí – jestli mi zas někdo v komentáři napíše, že tomu nerozumí… no jo, stejně to dříve nebo později budu muset rozvést).

Předvolební heslo ANO mělo znít: Prostě to nezařídíme. Strategie „kdo nic nedělá, nic nezkazí“, ovšem v podání téhle obskurní partaje dosáhla vrcholu jen zdánlivě. Totiž, nenechme se uchlácholit, že její ministři, včetně toho na obraně, na exekutivní roli vlády rezignovali. To by se museli dloubat v nose nebo zaobírat ještě něčím jiným (ale Stropnický už seriál netočí, že?). Oni někam svoji energii jistě směřují, na něčem pracují, za našimi zády.

Není těžké hádat, co to je – postupné nenápadné kroky k upevňování vlastní moci. Divize Agrofert Česká republika u toho – a bohužel úspěšně – spoléhá na masy (proléty) a prostřednictvím médií přepisuje historii. Nezapomeňte, že kdo ovládá přítomnost, ovládá i minulost. A kdo ovládá minulost, ovládá i budoucnost. Z novinových titulků má jeden málem dojem, že před nástupem Anoistů se na ministerstvech nic nedělo (pravý opak je samozřejmě pravdou).

A já se jen bojím, kdy nám začnou tvrdit, že svoboda je otroctví, nevědomost je síla a – v případě Stropnického – válka je mír. Budou nám servírovat denně dvě minuty nenávisti (vlastně to se už děje, to jsou přeci ty uniknuté odposlechy hádek mezi Peťulou a Jaňulí a jim podobné v dalších vykonstruovaných pseudokauzách). Nepohodlné bude stíhat ideopolicie (jéje, vlastně co dělají všechny ty kontroly finančáků, celníků a jiných inspektorů u naprostých noname živnostníků, kteří si dovolili kritizovat Babiše?)…

Vážení, poslední rok jsme si mysleli, že tu máme dvě akutní bezpečnostní hrozby, totiž Rusko a Islámský stát. A poslední měsíce se třeseme před přílivem uprchlíků ze států, které Rusko a Islámský stát napadají (lidi jsou zblblí – kladou prioritu Afričanům, ale nespočítali si Ukrajince). My tu ale čelíme daleko závažnější bezpečnostní hrozbě, od níž se vše odvíjí. ANO, nebudu se opakovat...

Díky, že jste dočetli až sem, je to zhruba rok, co jsme spustili portál www.ozbrojeneslozky.cz – párkrát jsme vás možná nakrkli, ale věřím, že když tohle čtete, tak jsme to vlastně zvládali dobře. Budeme si trvat na svém, protože svoboda je říkat, že 2 + 2 = 4. Dokud nebudeme vaporizováni.

V textu byly použity citace z knihy 1984, Orwell, pro nečtoucí v 5ti minutách viz, pro sečtělé brilantní hodinová aplikace viz.

1984

1984

Komentáře

hubert

18. 07. 2015

Paní Pašková a co jste čtenářům tímhle článkem vlastně chtěla sdělit? To mi uniká. Možná jste si opravdu měla dát hned napoporvé více času a rozepsat se konkrétě co se Vám na působení ministra Stropnického nelíbí. Takhle to na mne dělá dojem jakéhosi bezobsažného výkřiku do tmy, který může napsat kdokoliv a od šéfredaktorky této stránky bych asi nejen já čekal trochu více. Když bych se měl přeci jen vyjádřit, tak srovnávat Rusko a Islámský stát coby bezpečnostní hrozby je dost slabé. Pro mne Rusko ve srovnání s Islámským státem nepředstavuje hrozbu, protože prezident Putin asi stěží bude požadovat po tuzemcích přestoupení na islám, zahalování žen či zavádění islámského práva šari´a a pokud bychom nevyhověli, tak nás v lepším případě donutí odejít a v tom horším nechá zabít. Ve srovnání s tímhle je politika prezidenta Putina neškodná zábava a proto považuji i přes výhrady za dané situace Rusko za spojence, protože i oni čelí nebezpečí islamistů, kteří na jeho území už mnohokrát zaútočili sebevražednými útoky v metru či na letišti. Daleko více se obávám imigrantů z islámských zemí, kteří si sebou přinášejí společenské hodnoty, které jsou dost odlišné od těch evropských, vycházejícíh z křesťanství a není žádná záruka, zda budou ochotni akceptovat evropské společenské hodnoty i v případě, že jich zde bude větší množství. Islám je v tomto směru o dost jinde a nerad bych se dočkal toho co je v současnosti třeba ve Francii, Velké Británii či Německu, kde některé části velkých měst připomínají spíše Orient a netýká se to jen vzhledu, ale i společenských hodnot. Avšak tímto jsem odbočil a budu rád pokud se ohledně Vámi zmiňovaného působení p.Stropnického vyjádříte podrobněji.

Martinius

05. 07. 2015

ADMIN : Za polopatický rozbor předem děkuji. Ve veřejně publikovaných článcích, které jsou vlastně jen pro ty, co vědí oč jde, se opravdu ztrácím.

ADMIN

02. 07. 2015

Pro Martinius: Prostě jste to nepochopil, tento komentář si užijí jen ti, kdo vědí, oč jde. Pro ty ostatní jako Vy bude někdy nějaký polopatický rozbor. Jinak s Armywebem máme partnerství, měl by prozměnu na FB sdílet naše články.

Martinius

02. 07. 2015

Omluva k názvu...úplně jsem vypustil slovo Bezpečnostní...tam už HZS patří, takže má připomínka je bezpředmětná.

Martinius

02. 07. 2015

Ještě dotaz na autorku tohohle webu a jeho facebooku, proč je na vašem facebookovém profilu 98 % článku převztaých z Armywebu.cz? Na jejich Facebooku je vždy to samé a ten váš je prakticky skoro jejich obsahová kopie? Myslíte si, že je to normální?

Martinius

02. 07. 2015

Článek jsem si přečetl a přiznávám se, že tomu nerozumím. V obsahu je, jak Stropnický nedodržuje sliby, všechno kazí a nic nedělá, ovšem už se nedočtu co kazí, co nedodržel, jak a proč. Jen agitaci. Pár novinových titulků.....to je ale trapné. Z toho se nic konkrétního nedozvím o jádru problému. Natož aby to něco vysvětlilo. Osobně nejsem přívržencem pana Stropnického. Mám k němu své určité výhrady, ale tento článek je zase jen agitka bez obsahu. Čtu, že upevňuje vlastní moc, že jsme si nespočítali Ukrajince atd. Jak, kdy, čím….a konkrétně prosím, ne na základě pár článku, takto se o těchto věcech přeci nepíše. Mimochodem bez Ukrajinců by naše ekonomika šla dost do kopru. Stavby by byly daleko dražší a chyběl by lékařský personál. Jsou mezi nimi zločinci, mafiáni, ale také doktoři a odborníci. S Ukrajinci jsem si zažil po negativní profesní stránce své a i tak bych si je nedovolil srovnávat s uprchlíky z Afriky. To je podle mne naprosto vedle. Tento web mám v dobré paměti a sleduji to tady celkem pečlivě. Ale ne proto, že by mne to zajímalo, ale proto, že se bojím určitého propagačního nebezpečí a dezinformování v oborech mě blízkých ze strany tohohle webu, což je docela často jeho obsahem. Dodnes nechápu jeho název v souvislosti s obsahem. Státní ozbrojené složky. Mělo by se to jmenovat jinak, například boj proti státním ozbrojeným složkám. Nebo web o státních ozbrojených složkách, když už. Takhle to vypadá, jako by autorka psala jménem státních ozbrojených složek,což si myslím není vůbec pravda. Přitom mezi odbornou veřejností a profesionály jsou tyto stránky už dostatečně v patrnosti jako něco, co velmi často účelově dehonestuje povolání v ozbrojených a záchranných složkách. Samotné stránky na mne působí zmatečně, protože HZS a ZZS nepatří mezi ozbrojené složky, což název vůbec neakceptuje.

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací