US web Secret of Survival: TOP 10 bezpečných zemí při apokalypse. ČR je tam!

 12. 01. 2017      kategorie: Politické vize, koncepce, strategie    

Už když jsem viděla nadpis článku „Top 10 Safest and Possibly Best Countries for Preppers to Relocate to Outside the U.S.“, měla jsem tušení. Tak jsem ho rozklikla a ano – jsme tam! Až vypukne třetí světová nebo se k zemi bude řítit obří meteorit, očekávejme imigrační vlnu Američanů. Ale úplně nejlepší je, co se tam o nás píše…

Perex tohoto článku zní zhruba takto: „Mohly by se stát velké části Spojených států neobyvatelné v důsledku apokalyptické nukleární války? Ano. Pokud nechcete šlápnout vedle, vážně se porozhlížejte po nové lokalitě už teď. Tady je deset zemí, kam se přestěhovat, a důvody, proč právě tam…“

Dobře, člověk se musí od začátku smát. Už třeba proto, že pro imigranty, kteří zaplavují poslední roky Evropu, dost dobří nejsme – těch pár desítek oficiálně dovezených od nás dokonce do měsíce uteklo. Což jistě nejednomu Čechovi narušilo sebevědomí. A to se nám teď vrací! Pro Američany patříme do TOP 10 vytoužených destinací, kam by se vydali na svých člunech, kdyby je vybombardovali Rusové nebo mimozemšťani.

A asi je situace vážná, protože další text článku zní (překládám volně): „Není tajemstvím, že milióny lidí napříč Spojenými státy žijí v obavách. Obávají se o svoji budoucnost, zaměstnání, příjem, děti, bezpečnost, kvalitu života a mnoho dalšího.  Zatímco během posledních prezidentských voleb mnoho celebrit deklarovalo, že odejdou, pokud zvítězí Trump, my všichni víme, kam to vede. Zatímco bohaté celebrity jsou odtrženy od reality a chovají se jako spratci bez vztahu ke skutečným hodnotám, my, tvrdě pracující Američané, tušíme, co nastane a nač je třeba se připravit.“

No a potom jsou tam popsány některé možné scénáře, jak půjde svět do kopru, pročež následuje konečně to TOP 10 zemí, kam by se tvrdě pracující Američané, zodpovědně se připravující na světovou pohromu, měli vydat, aby přežili. Jsou to: Falklandské ostrovy, Malta, Francouzská Polynésie, Austrálie, Kostarika, Nový Zéland, Kanada, Ekvádor, Španělsko a Česká republika.

Pokud se chcete pobavit u zdůvodnění, proč právě všechny tyto, už si budete muset článek přeložit sami, já vám teď jen uvedu, proč je tam ČR:

„Především, od vzniku Evropské unie zažívá Česká republika ekonomický boom. Bydlení je drahé a pro cizince ještě dražší. Nicméně, nabízí bohatou a různorodou kulturu, která je skvělá pro milovníky historie, kultury a architektury. Nikde poblíž není moře, tak jestli máte rádi pláže, pak to pro vás to pravé místo není. Ale, můžete se tam věnovat spoustě jiných věcí, hlavně úžasné turistice a ježdění na výlety. Kriminalita je celkem nízká, ovšem budete si muset hlídat peněženku, protože v posledních letech tam přibylo kapesních krádeží. Platy jsou zde skvělé, ale budete se potýkat se spoustou vládní byrokracie. Také není snadné získat v České republice řidičský průkaz, ale veřejná hromadná doprava je levná a spolehlivá; jen se musíte mít na pozoru před taxikáři snažícími se vydělat na cizincích, kteří se v místě nevyznají. Pokud hledáte alternativu k nadcházejícím nejistým časům ve Státech, tak Česko poskytuje skvělé možnosti, které byste měli uvážit.“

No, nechytejte se za hlavu, jaký profil má naše země mezi tvrdě pracujícími Američany. Není to přeci zlé, patříme mezi jejich TOP 10 vysněných destinací.

A zamyslete se nad tím z druhé strany – v té nedostižné a obdivované Americe tedy asi lidé nevydělávají zdaleka tolik, kolik si myslíme. Jejich životní kultura je fádní, architektura ošklivá. Mají špatně značené turistické stezky, drahou a nespolehlivou veřejnou dopravu. A to jsou přitom ty pravé hodnoty, které zajímají obyčejné americké pracující, nikoli celebrity utržené od reality. Možná by měly zajímat i nás. A kdyby v budoucnu čekaly svět ošklivé věci, můžeme být rádi, že žijeme tady. K dokonalosti nám chybí už jen zatočit s nepoctivými taxikáři a vládou, která nás buzeruje.

Proč ten Američan, který psal článek, z celé Evropy vybral jen Španělsko, Maltu a Česko? Asi tu on nebo někdo z jeho známých byl na dovolené a řekl si: „Hele, to je země, kde bych dokázal žít.“ A dost možná se dozvěděl, že tu ještě migranty nemáme. Migranti z Afriky a Blízkého Východu nebyli na dovolené nikdy nikde. Chtějí do Německa, Francie, Británie či Švédska. Dost možná už tam mají příbuzné. A zřejmě k výběru imigračních destinací dostali podobný manuál...

Není děsivé, jak málo informací považují lidé za důležité si sdělit, aby se rozhodli, kde budou žít, když už to v jejich domovině nebude možné.   

A co vy? Kam byste šli? Zkuste na chvilku nevynášet žádné soudy, ironické komentáře. Prostě se jen zamyslete, co doopravdy víte o státech této planety, co se o nich říká v médiích, čeho si tam všímáte na dovolené..., co jsou pro vás zkrátka znaky "dobrého místa pro život".