Army aukce: Darujte/dražte výstroj a pomozte tak kolegům v nepříznivé situaci.

 09. 09. 2018      kategorie: ARMÁDA ČR    

Na Spolek VLČÍ MÁKY se obrací stále více příslušníků ozbrojených sil a bezpečnostních sborů či jejich partnerek, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Obvykle již vyčerpali možnosti, jak si poradit sami, včetně třeba prodeje nepotřebných věcí, mezi nimiž stará výstroj přichází na řadu první. Zájem o ni je mezi „military“ fandy trvale velký, a proto spolek začíná využívat k financování podpory klientů právě její charitativní prodej. Ale musí ji mít kde brát. Významným dárcem spolku se tak můžete stát i poskytnutím věcí, které se vám válí ve sklepě…

(POZOR: AUKCE JIŽ BEŽÍ ZDE)

Tento článek má dále 3 části a můžete rovnou přeskočit na tu, která vás zajímá:

1. Proč charitativní aukce výstroje

2. Jak darovat svoji starou výstroj – DARUJ VÝSTROJ, POMOZ KOLEGŮM!

3. Jak koupit - vydražit „výstroj s příběhem“ a tím pomoci

1. Proč charitativní aukce výstroje

Myšlenka získat pro klienta finanční prostředky prodejem výstroje není v „Mácích“ nová. Naopak na samém počátku existence spolku, v červnu 2014, kdy bylo nutné okamžitě pomoci vdově po tragicky zesnulém veteránovi, jsme ve spolupráci s Armyburzou spustili aplikaci „Charitativní veteránská aukce“ (viz tento článek). Tehdy to velice pomohlo.

aukce

Na druhou stranu, brali jsme to jako krajní řešení. V dalších letech jsme se vždy snažili zajistit finance běžnějšími metodami. Od prvního veterána bez domova, kterému jsme pomáhali, jsme koupili sami jako dobrovolníci koupili pár kusů výstroje, které mu ještě zbývaly, abychom mu mohli hned dát pár tisíc, pak už jsme se o něj postarali díky darům sponzorů a dárců (a také se díky našemu programu ARMY HELP - RESTART o sebe postaral brzy on sám).

V druhém takovém případě se dárci ozvali tak rychle, že jsme v beztak prořídlém šatníku klienta nic na nucený rozprodej hledat nemuseli. Až nedávno u třetího veterána, kterého jsme vytáhli z ulice, jsme mu opět pomohli – pomáháme dál – vylepšit napnutý rozpočet prodejem jeho starých uniforem (ovšem až po dvou měsících zařazení v programu, protože jsme jeho věci nejprve museli „přes právníky“ odvést od jeho bývalé ženy)… Jistě si umíte představit, že každá tisícovka navíc se klientovi, který je na dně či v riziku předlužení, velice hodí.

No ale mezitím se v našem železnorudském info centru stavil sušický farník, jinak také člen Aktivní zálohy, který nám přivezl spoustu výstroje, kterou již nepotřebuje, abychom ji prodali. Ostatně od zimy, kdy jsme v Železné Rudě otevřeli naše info centrum s charitativním obchodem (vše o něm zde), nám velice pomáhá s lákáním návštěvníků právě koutek s military burzou, do které na počátku věnovali výstroj naši dobrovolníci.

Zkrátka, v každé várce výstroje, kterou někdo už nepotřebuje, ale neodhodlal se ji ani rozprodat (resp. si třeba myslí, že ani nemá valnou cenu), se může ukrývat zisk několika set, spíše několika tisíc korun. Náš spolek má možnosti výstroj rychle a výhodně udat, tržbu pak obratem investovat do klientů. Ať už potřebují pomoct s náklady na bydlení a stravování, na rekvalifikaci a dojíždění do nové práce (kterou jim sice umíme najít, ale zbývají jim týdny do první výplaty), případně na právní zastupování ve sporech s ministerstvy obrany/vnitra, která jim nevyplatila řádné odškodné po služebních úrazech atd. atp. (ty příběhy z našich článků asi znáte).

2. Jak darovat svoji starou výstroj – DARUJ VÝSTROJ, POMOZ KOLEGŮM!

Postup je jednoduchý:

1)      Podívejte se, co už roky nepoužíváte, leží to na dně skříně nebo ve sklepě, pro jistotu to projděte a co je pro Vás opravdu nepotřebné, nacpěte do krabice nebo pytle. Nemusíte nic prát, nic skládat, o to se postaráme my.

2)      Pokud by se Vám chtělo, přiložte soupisku, co zasíláte, i s doporučenými prodejními cenami. Pokud to neuděláte, nic se neděje, jen nám tam napište svoji e-mailovou adresu – na ni po převzetí pošleme kontrolní soupisku a nacenění my.

3)      Možností doručení je několik:

  1. Po Praze a jejím okolí, rovněž na trasách Praha - Železná Ruda (přes Plzeň a Klatovy, nebo přes Strakonice a Sušici) darovanou výstroj po domluvě můžeme vyzvednout. Případně i na jiných místech, kde bydlí či působí naši dobrovolníci (kolem Chrudimi, Přáslavic… to domluvíme idnviduálně).
  2. A obráceně, pokud byste naši pražskou či železnorudskou pobočku měli při cestě Vy, převezmeme po předešlém vyrozumění Vámi dovezený dar 7 dnů v týdnu od rána do večera.
  3. Pokud byste dali dohromady větší objem nepotřebné výstroje třeba s kolegy, zajedeme pro ni kamkoli po republice.
  4. Pokud by Váš dar odpovídal velikostí a hmotností možnostem pošty nebo nějaké Vám dostupné kurýrní služby, zašlete jej k nám a my Vám proplatíme poštovné.

4)      V každém případě, napište nám na podpora@spolekvlcimaky.cz a určitě vymyslíme i možnosti zde neuvedené.

3. Jak koupit - vydražit „výstroj s příběhem“ a tím pomoci

Aby se dařilo získávat dodatečné (a rozhodně ne zanedbatelné) finanční příspěvky pro vojáky, příp. policisty a další, kdo slouží/sloužili ocitnuvší se v nouzi a v péči Spolku VLČÍ MÁKY, je třeba uvědomělých podporovatelů, kteří nevyhledávají na Armyburze zboží jen v běžné anonymní nabídce, ale věnují pozornost charitativní sekci www.armyburza.cz/aukce.

Zde přidáváme „výstroj s příběhem“ – buď přímo patří těm, kterým pomáháme, nebo ji věnovali jejich kolegové.

Jelikož jde o charitativní aukci a také pomoc na principu „kdo rychle dává, dvakrát dává“, budou vyvolávací ceny stanoveny níže, než obvykle výstroj stojí v armyshopech, ale v krátkých (několikadenních) časových intervalech je možné se o ni „poprat“ pomocí příhozů (v rozmezí 30 až 100 Kč dle vašeho uvážení). Po ukončení každého kola bude úspěšný dražitel vyzván k úhradě, pročež mu bude zboží zasláno (když to neklapne, bude osloven další v pořadí).

Veškeré dotazy zodpovíme na podpora@spolekvlcimaky.cz.

armyburza-aukce

PŘEDEM MOC DÍKY VŠEM, KDO SE DO AKCE ZAPOJÍ!

Tento týden je možné dražit ID holder originál ISAF zde.