O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

Podmínka pro Kesudise je málo. Vojáky uráží dál. Prokažme mu porušení podmínky.

 31. 08. 2015      3 komentářů

Dnes byl na rok s třicetiměsíční podmínkou odsouzen nezaměstnaný ostravský člen KSČM Michal Kesudis za to, že po úmrtí pětice českých vojáků rukou atentátníka loni v létě veřejně tento čin schvaloval, smrt vojákům přál. Na jedné straně je pozitivní, že jej Vojenská policie vypátrala a postavila před soud, vlastně i že byl odsouzen v intencích návrhu žalobce. Ale tenhle ***** ještě u soudu v závěrečné řeči prohlásil: „Já jsem jejich čest nešpinil, oni totiž žádnou čest nemají.“

Ukázala se slabost našeho právního systému a samotných soudců, zde Kateřiny Kohoutové. K čemu je pro takového člověka tak mírný trest – vlastně žádný trest – když dotyčnému absolutně chybí sebereflexe, natož aby svého činu litoval a omluvil se. On naopak v samém závěru soudního líčení vypustil z úst další výrok, jímž padlé vojáky opětovně pošpinil. Pomluvil je vědomě, neboť Ministerstvo obrany seznalo, že sloužili a padli se ctí, jinak by jim nemohlo vystrojit vojenský pohřeb se všemi poctami.

Být na místě soudkyně, za tohle si rozsudek v poslední chvíli rozmyslím na nejpřísnější možný. Být na místě pozůstalých, připravím na Kesudise tentokrát alespoň občanskou žalobu za pomluvu a poškozování dobrého jména. Jen pozůstalí, bohužel nikdo jiný, mohou toto učinit. Co můžeme učinit my ostatní, pečlivě sledovat Kesudisovy výroky následujícího dva a půl roku, nechat jej opětovně dojít za hranu zákona a doufat, že bude vyhodnoceno jako porušení podmínky.

Je ovšem otázkou, zda by právě tento člověk, patrně plný zloby a nenávisti pramenící z jeho vlastních životních neúspěchů, přišel k rozumu a zpytoval svědomí třebas po deseti letech vězení. Je proto důležité, aby mu společnost dala najevo, že jeho názory opovrhuje. A nejen jeho – není pochyb, že KSČM a různé radikální levicové skupiny jsou plné podobně smýšlejících. Ekonomicky neaktivní reprezentanti těchto hnutí vysedávají celé dny u internetu a šíří nenávist, Novinky.cz jsou jich plné.

Tím, že unikají bez trestu (často i bez smazání příspěvků adminem a zablokování přístupu do diskuse) i bez společenské ostrakizace, re-definují normu pro další nevzdělané a neúspěšné masy občanů. Jsou společensky nebezpeční. Co je nejhorší – v očích takových se Kesudis může stát mučedníkem, jako by byl trestán exemplárně i za ostatní jemu podobné. A to je chyba, proto je nezbytné ve všech takových případech podávat trestní oznámení, stavět je před soud a trestat. Pak teprve přestane být toto jednání vnímáno jako něco, co se vlastně toleruje a v některých kruzích i oceňuje.

Kesudis se dnes cítí jako hrdina, dokonce prohlásil, že mnozí prezidenti této země také byli ve vězení. My naštěstí moc dobře víme, kdo jsou skuteční hrdinové. Ale opravdu si nemusíme nechat líbit vše, takže ještě jednou – mějte oči na stopkách a jakmile Kesudis zase šlápne vedle, ihned to hlaste policii. A pokud jej někde potkáte, dejte mu vědět, co si o něm myslíte (a nahrajte si to, až Vám on odpoví).

Foto: iDnes http://zpravy.idnes.cz/kesudis-vojaci-armada-afghanistan-schvalovani-trestneho-cinu-cestmir-kubat-173-/domaci.aspx?c=A150831_082741_domaci_pku

Kesudis zdroj idnes.cz

Komentáře

Martinius

18. 09. 2015

zedd : Dobrý den vám přeji. Asi stěží bych mohl vyvrátit vaše názory, protože se určitě opíráte o své znalosti a ty nehodlám zpochybňovat. Jediné, co mohu, tak jenom říci názor svůj. Předem chci uvést, že nejsem také komunista a také nejsem anarchista. Spíše se považuji za realistu, což je směr akceptující to, jak věci jsou a ne, jak bych si je přál. Nemyslím si, že tamní obyvatelstvo naše vojáky vždy vnímá jako okupanty. Zde musíme brát v potaz, kdo jsou tamní obyvatelstvo a kdo jsou násilné skupiny a čí zájmy hájí. Věřím, že obyvatelé vesnice, kde jim naši vojáci poskytnou léky,postaví studny, nás jako okupanty nevidí. Ty které rozsekáme v rámci náletu, to zase vidí jinak. Skupiny bojující o moc, ty v tom mají pak úplně jasno. Ovšem ti mají zase někde zájmy těch lidí. Faktem je, že jsme v současné době součástí anglo amerického kapitálu. To je fakt. Stejně tak, jsme v té válce za podporu těchto zájmů. Ovšem účel přítomnosti naší armády je daleko rozmanitější a obsahuje mnoho jednotlivých bodů. Při součtu těchto bodů pro a proti, mi vyjde jednoznačně většina pro nasazení našich vojáků a to s ohledem na rozvoj armády a i prestiže naší země. Ovšem abych obhájil tento názor, musel bych vás zatěžovat velmi dlouhou diskusí, kde bych tyto body rozebral a tím bych vás obtěžovat nechtěl. Každopádně osobně jsem pro nasazení naší armády po boku současných spojenců. Nevidím v tom žádné ideály, ale čistou účinnost a prospěch. Co se týče těch vojáků, tak to by jste se museli ptát každého jednotlivě. Jsem si však jistý z toho co vím já, že většina z nich jsou a byli hrdinové. Toto hodnocení a tento názor je opřen jen na základě mých osobně získaných informací a zkušeností. Nikomu ho nevnucuji, jen o něm píšu. Ovšem u vás, jako osoby vyznávající Anarchismus to chápu, protože vše, co je spjaté s jakoukoliv demonstraci moci je proti vašemu přesvědčení. Ideologicky bych se s tím v rámci svého svědomí také ztotožnil. Ale stejně, jako z geparda neuděláte ortodoxního vegetariána, tak u lidí nehledejme schopnost idealismu. Ta je silně převažována touhou po moci, která je přirozeným a neodbouratelným instinktem lidstva. Vždy to bylo a bude o zájmech mocných a ideály jsou jen prostředky, kterými mocní dokážou disponovat k manipulaci. Zde pak odlišuji osobní nasazení pro konkrétní věc a rozlišení činnosti v zájmu konkrétní společnosti přežít a prosperovat, nad zájmy nenaplnitelných ideologií. A to osobní nasazení, pokud je v mém zájmu, já oceňuji jako hrdinství, pakliže přistoupím na fakt, že jedinec toho docílil z čistého přesvědčení a vírou.

zedd

12. 09. 2015

Tož já si taky pošpiním: Naše armáda nemá v Afghánistánu co dělat. Není žádný div, že je tamní obyvatelstvo vnímá jako okupanty a jako s takovými s nimi zachází. Situaci vidím tak, že naši vojáci nasazují čest i krk za zájmy angloamerického kapitálu - nemá to nic společného s obranou vlasti nebo nám tak drahých "hodnot" (ještě jsem je neslyšel vyjmenované). Tedy pokud za hodnotu nepovažujete imperialismus, což je přesně to, co velkokapitál obrněný US pěstí praktikuje po celém světě. Asi bych nevolil stejná slova, jako pan Kesudis, ale v podstatě s ním souhlasím. Jo, a nejsem komunista. Jsem anarchista. Zrovna bylo 11. září. Opravdu si ještě někdo myslí, že ten neocony toužebně vyhlížený New Pearl Harbour spískal Usáma s fousama odněkud z jeskyně?

Kamil

01. 09. 2015

Je na pováženou když v této zemi je člověk odsouzen za názor..

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací