O nás: Na bezpečnosti nám záležíO nás: Na bezpečnosti nám záleží Podporujeme naše válečné veterányPodporujeme naše válečné veterány Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!Výzva 2015: Drony – dobrý sluha, ale zlý pán!

ARMY FRIENDLY sleva 10 % na nože a další sebeobranné prostředky Cold Steel

 09. 10. 2018      0 komentářů

Do programu slev pro „ty, kdo slouží“ www.armyfriendly.cz se nově přidává světoznámá firma Cold Steel – resp. její český distributor, v jehož nabídce naleznete běžné nože pro denní nošení, ale i ručně kované meče, pouzdra, oděvy či specifické obranné prostředky. Vše o nabídce a využití slevy 10 % se dočtete dále…

Cold Steel = Lynn Thompson

Firma Cold Steel vznikla již v roce 1980 a první rok své existence opravdu sotva „přežila“. Od tohoto období se ale neustále rozvíjí, modernizuje a stále prosperuje. V současné době patří mezi přední nejuznávanější výrobce chladných zbraní na světě. Sídlí v USA, ve státě Kalifornie, a jedinečnost této firmy je hlavně v její rozsáhlé nabídce výrobků – chladných zbraní.

3V SRK

Společnost Cold Steel vyrábí například různé zavírací a pevné nože, mačety, oštěpy, tomahavky, meče, tréninkové zbraně i vycházkové hole. Nabízí také vrhací nože, foukačky a celou škálu výukových DVD.

Své výrobky vyrábí jak v USA, tak v Japonsku, Jižní Africe, Itálii, či na Taiwanu. Aktuálně používané ocele jsou AUS 8A, AUS 10A VG-1 San Mai III, VG-10 San Mai, CPM 3-V, D2, 0-1 High Carbon, CTS BD1, CTS XHP, German 4116, 1055 High Carbon, 1090 High Carbon a CPM-S35VN. Pro výrobu rukojetí se nejvíce používá materiál G-10, Griv-Ex, kray-Ex, Polypropylen nebo Micarta.

Gold Lion Wakishashi

Cold Steel je především pověstný svou nekompromisní kvalitou. Jejich patenty v technologii výroby, bezpečnostních prvcích, vývoji nových materiálů, a dokonce v designu čepelí, získala různá ocenění a některé se staly takřka legendárními. Například, nože od Cold Steelu jako první začaly používat čepel ve tvaru tzv. amerického Tanta. Dokázali vyvinout a patentovat nový a bezpečnější druh hřbetní pojistky s názvem Tri-Ad Lock ™ atp.

Na úspěšnosti této firmy se asi největší částí podílí její zakladatel, ředitel a majitel v jedné osobě pan Lynn Thompson. Jeho znalosti a dovednosti z různých asijských bojových umění či evropského šermu velice napomáhají při volbě a návrzích nových výrobků a také při jejich testování a reklamní kampani.

Medailonek Lynna Thompsona zde.

Z nabídky Cold Steel

V nabídce www.cold-steel.cz naleznete vše, nač lze v souvislosti s „chladnou ocelí“ jen pomyslet. Samozřejmě nože – s pevnou čepelí či zavírací již od přibližně tisícikoruny, ale i sérii nožů kuchyňských. Dále bodáky, ale i kukri a mačety. Na výběr přes 200 modelů! Specifickou kategorií jsou vrhací nože, resp. i hvězdice.

AK-47 polní nůž

Kdo si potrpí na slavná jména, může vybírat ze speciálních edic Steve Austin Series a Steven Seagal Series.

Další kategorií jsou meče – jak evropské meče a šavle, tak japonské katany. Můžete vybírat z asi 60 kousků! Dále jsou k dostání lovecká kopí, resp. halapartny. Pořídíte zde také sekyry a můžete se spolehnout, že v poněkud kvalitnějším a stylovějším provedení než ty z obchodů pro kutily a zahrádkáře.

Gurkha Kukri

Vaší pozornosti by neměla uniknout nabídka plastových funkčních zbraní. Dokud je EU nezakáže. Ty jsou následovány tréninkovými zbraněmi – pokud dosud znáte jen cvičný gumový nůž, jistě vás překvapí, že existuje i tréninková sekyrka, dokonce kukri, pochopitelně meče všech druhů, bodáky… Vše v provedení 1:1 k ostrým produktům Cold Steel. V nabídce jsou i gumové pistole a revolvery.

Plastový funkční nůž FGX Karambit

Poněkud zákeřná je kategorie holí – pozor, na tohohle důchodce to nezkoušejte, nebo by mohl tasit… A pokud chcete vyzkoušet hrát šipky trochu jinak, za pár set korun to můžete zkusit s foukačkou. Po tomto výčtu nepřekvapí, že mezi dalším zbožím naleznete i třeba i polní lopatky, boomerang či baseballové pálky. Nebo široký výběr elegantních obranných deštníků.

 Heavy Duty Sword Cane

Nakonec nechybí příslušenství – pouzdra, stojánky na nože, kvalitní brousky. Případně oděvní kolekce pro fandy Cold Steel – trička, čepice či taktické rukavice.

Samurai Tee Shirt

Jak čerpat slevu ARMY FRIENDLY

Sleva 10 % při nákupu na www.cold-steel.cz je určena válečným veteránům, vojákům v činné službě a aktivní záloze, státním i obecním policistům, profesionálním hasičům, příslušníkům Celní správy a Vězeňské služby, záchranářům ZZS a Horské služby. Do poznámky k objednávce uvedou "Mám nárok na slevu ARMY FRIENDLY" – mohou být následně vyzvání k zaslání skenu veteránského, služebního či pracovního průkazu. Slevu nelze uplatnit na již zlevněné produkty.

cold steel logo

Další partnery programu ARMY FRIENDLY, který zřizuje Spolek VLČÍ MÁKY, naleznete zde.

cold steel nože sleva army friendly spolek vlčí máky